Kiermasz stroików i ozdób świątecznych przygotowany przez uczniów szkoły w Chlewicach (fot. GOK Chlewice).

Mikołajki na ludowo w Chlewicach. Były występy i kiermasz stroików

Mikołajkową zabawę pełną atrakcji zorganizował 4 grudnia dla dzieci, młodzieży i dorosłych Gminny Ośrodek Kultury w Chlewicach.

W dobre humory wprawiały uczestników kapela CHDK Benc z Chlewic oraz zespół Sex-Treme  z Ogrodzieńca. Wystąpił także zespół ludowy Moskorzewianie. Dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Chlewicach wprowadziły  świąteczny klimat spotkania.

W ramach imprezy mikołajkowej miejscowa szkoła przygotowała kiermasz bożonarodzeniowy. Można było nabyć ozdoby choinkowe i stroiki świąteczne wykonane własnoręcznie przez dzieci i młodzieży z tej szkoły. Nikt nie był też głodny, gdyż na łasuchów czekało stoisko, gdzie serwowano napoje, słodycze, owoce czy chrupki.

Ogłoszono też konkurs plastyczny pod nazwą „Trzeźwe Mikołajki – Stop Nałogom” dla dzieci i młodzieży, w którym wzięło udział 14 uczestników. Zastępca świętego Mikołaja nie zawiódł oczekujących dzieci i pojawił się z workiem pełnym słodkich niespodzianek, którymi obdarowano wszystkie pociechy oraz uczestników spotkania.

Andrzej Walasek – wójt Moskorzewa

Impreza mikołajkowa to jedno z tych spotkań, które znakomicie wpisuje się w radosną atmosferę oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Jej głównym celem była aktywizacja mieszkańców gminy Moskorzew, która się udała.

 

 

/RB/

UDOSTĘPNIJ