Od lewej: Zbigniew Koniusz, Krzysztof Słoń, Agata Wojtyszek, Andrzej Adamczyk, Bartomiej Dorywalski i Ireneusz Gliściński (fot. archiwum prywatne).

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk po raz pierwszy na ziemi włoszczowskiej. Uczestniczył w uroczystym otwarciu drogi w gminie Krasocin

7 lipca minister infrastruktury Andrzej Adamczyk wziął udział w uroczystym odbiorze drogi gminnej w Ludyni, której remont współfinansował w 70 procentach budżet państwa.

Była to pierwsza wizyta ministra Adamczyka w powiecie włoszczowskim. Towarzyszyli mu posłowie Bartłomiej Dorywalski i Agata Wojtyszek, senator Krzysztof Słoń, wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz oraz samorządowcy z gminy Krasocin.

Spotkanie na wyremontowanej drodze w Ludyni: (od lewej) wójt Krasocina Ireneusz Gliściński, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk i poseł Bartłomiej Dorywalski (fot. archiwum prywatne).

Minister infrastruktury niespodziewanie pojawił się we wtorek późnym popołudniem w gminie Krasocin, aby odwiedzić jedną z pierwszych w tym roku zakończonych inwestycji w ramach Funduszu Dróg Samorządowych w województwie świętokrzyskim.

Chodzi o ponad kilometrowy odcinek drogi gminnej Ludynia-Ostrów, której remont kosztował ponad 153 tysiące złotych, z czego dofinansowanie z budżetu państwa wyniosło przeszło 107 tysięcy (70 procent).

/RB/

UDOSTĘPNIJ