Młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 3 była na praktykach zawodowych w Grecji. Przy okazji zwiedziła wiele ciekawych miejsc na wyspie (fot. ZSP nr 3 Włoszczowa).

Młodzież z włoszczowskiego „Staszica” na praktykach zawodowych w Grecji. W październiku wyjeżdża na wyspę druga tura uczniów

78 uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 3 imienia Stanisława Staszica we Włoszczowie wyjedzie na praktyki zawodowe do Grecji, gdzie zdobywać będzie doświadczenie w pracy w branżach hotelarskiej, gastronomicznej, ekonomicznej i budowlanej.

Wszystko dzięki otrzymanej dotacji z programu Erasmus+ w ramach projektu „Staże zagraniczne – szansą na pracę bez granic”.

W dniach 7-20 czerwca pierwsza grupa naszych uczniów kształcąca się w zawodach technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik hotelarstwa – miała możliwość odbycia dwutygodniowych praktyk zawodowych w miejscowości Nae Mesangala w Grecji.

Włoszczowscy uczniowie mogli zapoznać się ze specyfiką pracy w swoich zawodach. Podczas pobytu w Grecji odbyli kurs barmański i baristyczny.

Ale nie tylko samą pracą żyli. W weekendy i w czasie wolnym od zajęć zawodowych zwiedzili wiele ciekawych miejsc, między innymi wąwóz Enipeas, góry Olimpu, kompleks skalny Meteorów, klasztor pod wezwaniem świętego Varlaama, odbyli rejs statkiem na wyspę Skiathos, zawitali również do Thessalonik.

Więcej informacji o ich pobycie nad Morzem Egejskim można znaleźć na fanpage „Pociąg do praktyk zagranicznych – staże uczniów ZSP Nr 3 we Włoszczowie” oraz na stronie internetowej: www.zsp3.pl.

Podczas pobytu w Grecji uczniowie zdobyli niezapomniane doświadczenia zawodowe, ale jednocześnie była to świetna lekcja kultury greckiej, a także okazja do przełamania barier językowych – opowiadali opiekunowie.

Ale to nie koniec zagranicznych praktyk wychowanków „Staszica”. Już w październiku odbędzie się kolejny wyjazd, w ramach którego młodzież kształcąca się na kierunkach technik żywienia i usług gastronomicznych, hotelarstwa, budownictwa oraz technik ekonomista – odbędzie dwutygodniowe staże w greckich przedsiębiorstwach.

/RB/

UDOSTĘPNIJ