Młodzieżowa Rada Miejska we Włoszczowie nowej kadencji z dyrektorami szkół i władzą samorządową gminy (fot. Urząd Gminy Włoszczowa).

Młodzieżowa Rada Miasta Włoszczowy zaprzysiężona. Na jej czele stanął uczeń „Czarnieckiego”

13 grudnia we włoszczowskim magistracie odbyła się inauguracyjna sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej nowej kadencji. Młodzi radni otrzymali zaświadczenia o wyborze i złożyli ślubowanie.

Burmistrz Włoszczowy Grzegorz Dziubek i przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Dudkiewicz gratulowali młodzieży i życzyli młodszym kolegom sukcesów w pracy samorządowej na rzecz małej ojczyzny.

Tu będziecie uczyć się samorządności i dostaniecie kapitał na przyszłość, tak, abyście mogli odnajdywać się w życiu i nie mieli kompleksów, że jesteście z Włoszczowy. Życie w naszej gminie i w mieście nie musi być gorsze od tego w wielkich aglomeracjach – podkreślał Grzegorz Dziubek.

Młodzi radni i jedna radna wybrali swoje prezydium. Przewodniczącym został Marcin Jamróz, uczeń  Zespołu Szkół numer 2 imienia Hetmana Stefana Czarnieckiego, a jego zastępcą – Wiktor Musiał z I Liceum Ogólnokształcącego imienia generała Władysława Sikorskiego. Przypomnijmy, że Młodzieżowa Rada Miasta działa we Włoszczowie od 2007 roku.

Skład Młodzieżowej Rady Miejskiej we Włoszczowie 

Eryk Czyżewski ze szkoły w Bebelnie, Adrian Gębka z Czarncy, Kacper Karpiński z Konieczna, Mateusz Stępień z Kurzelowa, Filip Olczyk ze Szkoły Podstawowej numer 1 we Włoszczowie, Matylda Podstawka ze Szkoły Podstawowej numer 2, Wiktor Musiał z „Sikorskiego”, Marcin Jamróz z „Czarnieckiego, Jakub Grabka ze „Staszica”.
UDOSTĘPNIJ