Nagrodzeni uczniowie z organizatorami konkursu plastycznego (fot. Starostwo Powiatowe).

Włoszczowskie starostwo nagrodziło laureatów konkursu plastycznego na najlepszą ilustrację do książki Teresy Ostrowskiej

14 marca nagrodzono laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego, który zorganizowało w ubiegłym roku Starostwo Powiatowe we Włoszczowie.

Zadaniem uczestników było namalowanie trzech rysunków do tekstu napisanego przez Teresę Ostrowską z Brześcia pod tytułem „Lokomotywa Stefana”. W konkursie wzięło udział 86 uczniów szkół podstawowych. Pod koniec roku sześcioosobowa komisja konkursowa oceniła 230 prac.

Następnie rozpoczęły się prace związane z wydaniem książki, którą mieli otrzymać laureaci. Książka ukazała się w połowie grudnia, ale pandemia koronawirusa uniemożliwiła zorganizowanie spotkania z uczniami.

14 marca nagrody wręczyły laureatom konkursu autorka książki Teresa Ostrowska, członek Zarządu Powiatu Małgorzata Gusta oraz kierownik Wydziału Promocji starostwa Aneta Dziubek.

Uczniowie, oprócz książek z rysunkami własnego autorstwa, otrzymali dyplomy i zestawy z akcesoriami do malowania w poręcznych walizkach.

/RB/

Nagrodzeni uczniowie
Patrycja Kozioł ze szkoły w Bukowie, Karolina Malinowska z Konieczna, Tymoteusz Srokosz, Agnieszka Jadczyk i Lena Ciosek z Moskorzewa, Miron Plich z Czarncy, Zuzanna Sobieraj z Radkowa, Emilia Pindelak z Żelisławic, Bartosz Mróz i Adam Robak z Czostkowa, Zuzanna Kozdęba z Secemina, Ernest Suliga z Krasocina, Filip Machnik ze Szkoły Podstawowej numer 1 we Włoszczowie.
UDOSTĘPNIJ