Debiutujące na imprezie Koło Gospodyń Wiejskich z Oleszna wygrało konkurs na najładniejsze stoisko; na zdjęciu z organizatorami targów.

Najładniejsze stoisko z Oleszna, najsmaczniejsza potrawa z Bebelna. Udane targi runa leśnego we Włoszczowie i wzruszający koncert Moniki Kuszyńskiej (wideo)

Powstałe zaledwie półtora miesiąca temu, debiutujące na imprezie Koło Gospodyń Wiejskich z Oleszna wygrało konkurs powiatowy na najładniejsze stoisko wystawowe podczas Włoszczowskich Targów Runa Leśnego.

Doroczna impreza plenerowa promująca bogactwo włoszczowskich lasów odbyła się w sobotę, 7 września tradycyjnie na obiektach Powiatowego Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego. Wystąpiły na niej: Skorkowianki, Włoszczowskie Muzykanty, zespół Plus Minus oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Krasocina wraz z mażoretkami z grupy tanecznej Aplauz.

Punktem kulminacyjnym imprezy było rozstrzygnięcie dwóch konkursów zorganizowanych dla wystawców. Pierwszy, na najładniejsze stoisko wygrał debiutant – założone 25 lipca Koło Gospodyń Wiejskich z Oleszna. Drugie było KGW z Ogarki, a trzecie z Czostkowa.

Drugi konkurs dotyczył najlepszej potrawy z owoców runa leśnego. Najsmaczniejsze, zdaniem jury, okazało się mięso pieczone z sosem żurawinowym autorstwa Koła Gospodyń Wiejskich z Bebelna. Drugie miejsce zajęło sołectwo Żelisławiczki (potrawa o nazwie rozbrykana sarenka), a trzecie Koło Gospodyń Wiejskich Wisienka z Woli Wiśniowej, które wystawiło do konkursu tort.

Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Wręczali je organizatorzy w osobach przedstawicieli władz samorządowych powiatu i gminy Włoszczowa oraz Nadleśnictwa Włoszczowa.

Tuż po targach odbyła się pierwsza z pięciu zaplanowanych imprez świadomościowych, promujących rodzicielstwo zastępcze dla rodzin z powiatu włoszczowskiego. Jej gwiazdą była Monika Kuszyńska, była wokalistka zespołu Varius Manx, która od wypadku samochodowego 13 lat temu porusza się na wózku inwalidzkim. Był to pierwszy jej wytęp we Włoszczowie. Wokalistka dała wzruszający koncert.

Głównymi organizatorami imprezy integracyjnej byli Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Włoszczowie, stowarzyszenie Sprawniejsi.pl z Nieznanowic oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Radkowie.

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ