Efektowny plac zabaw w Kurzelowie podziwiają burmistrz Włoszczowy Grzegorz Dziubek z miejscowym radnym miejskim i wiceprzewodniczącym rady Jerzym Wiśniewskim (fot. Urząd Gminy Włoszczowa).

Najładniejszy przedszkolny plac zabaw w gminie Włoszczowa powstał w Kurzelowie. Na razie jest zamknięty dla dzieci

180 tysięcy złotych kosztował nowoczesny plac zabaw, który wybudowano przy kurzelowskim przedszkolu. To najładniejszy przedszkolny plac zabaw w gminie. Jednak dzieci nie mogą z niego na razie korzystać.

Bezpieczne maty, piaskownice, karuzele, huśtawki, zjeżdżalnia, koniki… – wszystko to musi poczekać na przetestowanie przez najmłodszych, gdyż nie można jeszcze korzystać z placów zabaw z uwagi na panującą epidemię.

Powierzchnia obiektu została wyłożona wykładziną poliuretanową. Nawet gdy dojdzie do upadku, nie będzie on groźny w skutkach. Teren ozdobią krzewy i rabatki. Koszt inwestycji wyniósł ponad 180 tysięcy złotych. Część tej kwoty pochodziło z funduszu sołeckiego.

Nowoczesne miejsce dla najmłodszych mieszkańców prezentuje się wspaniale. Niewątpliwie obecnie to najładniejszy przedszkolny plac zabaw w gminie. Z pewnością dostarczy dzieciom wiele uśmiechu i zadowolenia – czytamy na stronie internetowej włoszczowskiego magistratu.

Wykonawcą zadania była firma Royal Play z Małkini. Ale to nie koniec strefy aktywności obok przedszkola. Kurzelowianie już planują w sąsiedztwie budowę siłowni napowietrznej.

/RB/

UDOSTĘPNIJ