Ten wieniec sołectwa Jeżowice wygrał konkurs w gminie Włoszczowa i będzie ją reprezentował na dożynkach powiatowych, które odbędą się 1 września w Lipiu.

Najładniejszy wieniec z Jeżowic. Bardzo udane piąte dożynki gminy Włoszczowa w Woli Wiśniowej (film)

Wieniec wykonany przez sołectwo Jeżowice wygrał konkurs na gminnych dożynkach w Woli Wiśniowej. W nagrodę otrzymał tysiąc złotych od władz samorządowych.

W niedzielę, 25 sierpnia odbyły się dożynki gminy Włoszczowa. Tradycyjnie już od pięciu lat rolnicy włoszczowscy uroczyście świętowali zakończenie tegorocznych zbiorów. W tym roku w Woli Wiśniowej. Dopisała słoneczna pogoda i tłumy mieszkańców. 

Na tegoroczne gminne święto plonów przygotowano aż 18 wieńców, które poszczególne delegacje sołeckie ośpiewały i przekazały władzom gminy w osobach burmistrza Grzegorza Dziubka i przewodniczącego Rady Miejskiej Grzegorza Dudkiewicza. Ilością wieńców zaskoczony był nawet wicewojewoda świętokrzyski Bartłomiej Dorywalski. 

Funkcję starostów dożynkowych pełnili Beata Suliga i Marcin Ślęzak. W roli konferansjerów wystąpili po raz pierwszy w duecie radna wojewódzka Jolanta Tyjas z byłym radnym powiatowym Jarosławem Ratusznikiem.

Podczas imprezy rozstrzygnięto tradycyjny konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy. Wygrało dzieło sołectwa Jeżowice, które otrzymało w nagrodę czek na 1000 złotych. Wieniec ten będzie reprezentował gminę Włoszczowa na dożynkach powiatowych w Lipiu koło Krasocina.

Drugie miejsce zdobył wieniec z Konieczna (w nagrodę otrzymał 800 złotych), a trzecie Motyczno (czek na 600 złotych). Pozostałe delegacje wieńcowe otrzymały po 400 złotych za udział w konkursie.

Na dożynkach gminy Włoszczowa nie mogło też zabraknąć popularnego turnieju sołectw o puchar burmistrza. W tym roku najlepsze okazało się Motyczno, które w nagrodę otrzymało 600 złotych. Drugie miejsce zajęło sołectwo Czarnca (nagroda – 500 złotych), a trzecia Wola Wiśniowa (400 złotych nagrody).

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ