Zwyciężczynie konkursu z KGW Cieśle z organizatorkami konkursu w cukierni Migoń: (od lewej) Małgorzata Gusta, Barbara Łazarska, Leokadia Karkocha i Katarzyna Migoń.

Najsmaczniejszy piernik bożonarodzeniowy z Ciesiel. Zobaczcie najlepsze wypieki kół gospodyń wiejskich w powiecie

Ciasto przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Ciesiel zajęło pierwsze miejsce w konkursie powiatowym na najlepszy piernik bożonarodzeniowym. Zwycięski wypiek będzie można kupić w miesiącu grudniu we włoszczowskiej cukierni Migoń.

Konkurs dla kół gospodyń wiejskich i stowarzyszeń zorganizowało Starostwo Powiatowe we Włoszczowie. Zadaniem uczestników było wykonanie wypieku domowego, świątecznego ciasta piernikowego, ozdobionego motywem bożonarodzeniowym. Zgłoszono 21 ciast.

22 listopada sześcioosobowa komisja konkursowa złożona z samych pań pod przewodnictwem członek Zarządu Powiatu Małgorzaty Gusty wyłoniła laureatów.

Pierwsze miejsce przyznano wypiekowi Koła Gospodyń Wiejskich z Ciesiel, drugie miejsce zajął piernik od Koła Gospodyń Wiejskich z Bobrownik, natomiast trzecie zdobyło KGW Tarnawa Góra. Komisja wyróżniła też dwa ciasta – z Łachowa i Ludyni.

Najlepszy w powiecie piernik bożonarodzeniowy autorstwa Koła Gospodyń Wiejskich z Ciesiel.

Laureat pierwszego miejsca otrzyma nagrodę pieniężną ufundowaną przez cukiernię Migoń. Za drugie i trzecie miejsca będzie nagroda rzeczowa od starostwa. Nagrody dla wyróżnionych zasponsorują Małgorzata Gusta i Beata Bąk, przewodnicząca Powiatowej Rady KGW.

Warto dodać, że ciasto piernikowe, które zajęło pierwsze miejsce w powiecie, zostanie upieczone wedle podanego przepisu przez cukiernię Migoń i będzie można go kupić w cukierni od 1 do 24 grudnia. Część dochodów ze sprzedaży piernika zostanie przeznaczone na nagrodę dla koła z Ciesiel, która zostanie wręczona po Nowym Roku.

Zainicjowany przez Małgorzatę Gustę konkurs na piernik bożonarodzeniowy miał na celu promocję produktów lokalnych, kultywowanie i upowszechnianie tradycji pieczenia świątecznych pierników, wymianę doświadczeń i umożliwienie prezentacji wytworów twórczej pracy.

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ