Siatkarki z Kluczewska zajęły 16 miejsce na Mistrzostwach Polski w Zabrzu, osiągając najlepszy wynik w historii swoich występów na tej imprezie (fot. Tomasz Dębowski).

Najlepszy wynik w historii siatkarek z Kluczewska na Mistrzostwach Polski Kinder+Sport w Zabrzu

16 miejsce w kraju zajęła reprezentacja dziewcząt Szkoły Podstawowej z Kluczewska podczas XXV Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce imienia Marka Kisiela o Puchar Kinder+Sport’2019, które odbyły się ostatnio w Zabrzu. To najlepszy wynik w historii.

W tym roku w eliminacjach turnieju udział wzięła rekordowa liczba 47 143 zawodniczek i zawodników, które rywalizowały w kategorii dwójek, trójek i czwórek dziewcząt i chłopców.

Polski finał Kindera jest największym turniejem tego typu w Europie. Organizatorami tej imprezy są: Polski Związek Piłki Siatkowej oraz firma Ferrero Polska. W rozgrywkach uczestniczą po dwie najlepsze drużyny (klubowe lub szkolne) z każdego województwa.

Turniej Kinder+Sport to nie tylko granie, ale także możliwość spotkania wielu utytułowanych sportowców – reprezentantów kraju, którzy odwiedzają tę prestiżową imprezę.

Drużyna z Kluczewska z Dorotą Świeniewicz i Pawłem Korzeniowskim (fot. Tomasz Dębowski).

W tym roku młodzi siatkarze i siatkarki mogli zdobyć autograf, czy zrobić sobie zdjęcie między innymi z Dorotą Świeniewicz – dwukrotną mistrzynią Europy w siatkówce kobiet, Pawłem Korzeniowskim – mistrzem świata w pływaniu, z reprezentantami Polski w siatkówce – Alicją Grabką i Grzegorzem Boćkiem.

Nasze siatkarki z Alicją Grabką i Grzegorzem Boćkiem (fot. Tomasz Dębowski).

W Mistrzostwach Polski Kinder+Sport po raz czwarty z rzędu wystąpiła reprezentacja dziewcząt ze Szkoły Podstawowej imienia Jana Pawła II z Kluczewska, która w tym roku grała w kategorii „czwórki”.

Nasze dziewczęta zajęły ostatecznie 16 miejsce (32 drużyny w każdej kategorii) osiągając najlepszy wynik w historii swoich występów na tej imprezie. Łącznie rozegrały 11 meczów.

Tomasz Dębowski – opiekun drużyny

“Uzyskany w mistrzostwach rezultat jest wspaniałą nagrodą dla tych dziewcząt, które trenują ze sobą od trzech lat i spełniają swoje siatkarskie pasje. Mamy nadzieję, że od września także będą dalej kontynuować przygodę z siatkówką już oczywiście w systemie „szóstkowym”.

Warto dodać, że reprezentacja Kluczewska uzyskała najwyższe miejsce spośród drużyn z województwa świętokrzyskiego w kategorii dziewcząt (6 drużyn), które występowały w tych mistrzostwach w różnych kategoriach.

Szkołę Podstawową Kluczewsko reprezentowały: Amelia Mazur (kapitan), Wiktoria Łęcka, Nina Parzuchowska, Klaudia Synowiec, Natalia Wójcik, Nikola Olczyk. Opiekunem zespołu był Tomasz Dębowski.

Udział w Mistrzostwach Polski w Zabrzu był zwieńczeniem znakomitego roku siatkarskiego w wykonaniu naszych siatkarek. Dziewczęta z Kluczewska całkowicie zdominowały rozgrywki w kategorii „czwórek”, jeśli chodzi o województwo świętokrzyskie.

Przypomnijmy. Zagrały w Mistrzostwach Polski Szkolnych Związków Sportowych w Głuchołazach, gdzie zajęły 11 miejsce oraz w kilku silnie obsadzonych turniejach ogólnopolskich (Tuszyn, Łask, Zgierz Wieliczka), w których zaprezentowały się bardzo dobrze.

Dzięki nim w wielu zakątkach Polski usłyszano o naszej pięknej gminie. Swoją postawą udowadniają, że warto w nie inwestować. Są wspaniałą promocją Kluczewska – uważa Tomasz Dębowski.

Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Kluczewsku składa serdecznie podziękowania wójtowi Rafałowi Pałce za pokrycie kosztów udziału w Mistrzostwach Polski Kinder+Sport’2019.

/RB/

UDOSTĘPNIJ