Delegacja z powiatu włoszczowskiego na dożynkach wojewódzkich w Kielcach (fot. Starostwo Powiatowe Włoszczowa).

Wieniec „Złotego Kłosa” z Secemina wyróżniony na dożynkach wojewódzkich w Kielcach. Zabrakło niewiele do podium

Wieniec dożynkowy wykonany przez Zespół ludowy Złoty Kłos z Secemina, który reprezentował powiat włoszczowski, otrzymał wyróżnienie na XXI Świętokrzyskich Dożynkach Wojewódzkich.

Uroczystość odbyła się w niedzielę, 12 września na placu przed Muzeum Narodowym w Kielcach. Uczestniczyła w niej delegacja z powiatu włoszczowskiego w składzie: przewodniczący Rady Powiatu Zbigniew Matyśkiewicz, starosta Dariusz Czechowski i członek Zarządu Powiatu Małgorzata Gusta. Naszym włodarzom towarzyszyła grupa wieńcowa z Secemina.

W tym roku, ze względu na pandemię, dożynki województwa świętokrzyskiego zorganizowano w reżimie sanitarnym, między innymi ograniczono liczbę uczestników, nie było również tradycyjnych stoisk promocyjnych. W konkursie na najładniejszy wieniec wygrał reprezentant powiatu kieleckiego. Nasz wieniec powiatowy, wykonany przez członków zespołu ludowego Złoty Kłos, uzyskał wyróżnienie.

Dziękuję całemu zespołowi Złoty Kłos za zaangażowanie w kultywowanie tradycji wicia wieńców dożynkowych oraz wspaniałą reprezentację naszego powiatu na XXI Świętokrzyskich Dożynkach Wojewódzkich w Kielcach – powiedział Dariusz Czechowski.

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ