Tak wygląda z góry największa inwestycja drogowa powiatu włoszczowskiego w tym roku.

Największa inwestycja powiatowa w tym roku zakończona. Droga w Skorkowie oddana do użytku

1 października odbył się uroczysty odbiór końcowy przebudowanej drogi w Skorkowie. To największa tegoroczna inwestycja powiatu, która pochłonęła ponad 3 miliony złotych.

W symbolicznym odbiorze uczestniczyli między innymi poseł, Honorowy Obywatel Gminy Krasocin Bartłomiej Dorywalski, wicestarosta włoszczowski Łukasz Karpiński, wójt Krasocina Ireneusz Gliściński, radni powiatu i gminy oraz przedstawiciele firmy Trakt z Górek Szczukowskich.

Droga przed remontem.

W Skorkowie powstało ponad 1,7 kilometra nowej drogi. Inwestycja rozpoczęła się w grudniu ubiegłego roku i zakończyła ostatniego sierpnia. Kosztowała ponad 3,2 miliona złotych, z czego przeszło 1,6 miliona dofinansował budżet państwa w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, gmina Krasocin dołożyła 1,25 miliona, a powiat pokrył resztę, czyli około 370 tysięcy.

I po remoncie.

W ramach inwestycji poszerzono nawierzchnię jezdni do 6 metrów, wybudowano jednostronny chodnik dla pieszych o szerokości 2 metrów, wykonano zjazdy z kostki brukowej do posesji, pobocza, wiaty przystankowe oraz odwodnienie.

Nowością jest tak zwane aktywne przejście dla pieszych – pierwsze takie rozwiązanie zastosowane na drogach naszego powiatu. To świecąca się w dzień i noc „zebra”, zasilana panelem słonecznym.

Łukasz Karpiński – wicestarosta włoszczowski

Przebudowa drogi w Skorkowie była długo oczekiwana przez mieszkańców. Jej zły stan zagrażał bezpieczeństwu użytkowników. Cieszę się, że dzięki wzorowej współpracy z samorządem gminy Krasocin, która znacząco wsparła naszą inwestycję oraz dzięki dofinansowaniu z budżetu państwa, udało się zrealizować to zadanie.

/RB/

 

 

UDOSTĘPNIJ