Dwaj starostowie włoszczowscy - Dariusz Czechowski i Łukasz Karpiński z dyrektorem Domu Pomocy Społecznej Maksymilianem Stępniem.

Największa inwestycja w Domu Pomocy Społecznej we Włoszczowie. Wymieniają piec węglowy na gazowy

Około pół miliona złotych pochłonie wymiana pieca węglowego na gazowy wraz z pozostałą instalacją we włoszczowskim Domu Pomocy Społecznej.

Prace remontowe rozpoczęły się w połowie października i potrwają do 16 grudnia. Obecnie inwestycja jest na półmetku. Dzięki staraniom Zarządu Powiatu pozyskano na nią 350 tysięcy złotych dofinansowania z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

To jedna z największych inwestycji DPS-u w historii. Dzięki niej, jak podkreśla dyrektor Maksymilian Stępień, zmniejszy się przede wszystkim emisja dwutlenku węgla (aspekt ekologiczny), a także zniknie problem magazynowania surowca do opału (rocznie spalano tutaj 100 ton węgla).

Warto nadmienić, że Dom Pomocy Społecznej zainwestował wcześniej w odnawialne źródła energii, które funkcjonują tutaj z powodzeniem od 2014 roku.

Placówka powiatu posiada własne solary o mocy 120 kilowatów, które pozwalają zabezpieczyć ciepłą wodę użytkową od kwietnia do października, a także panele fotowoltaiczne o mocy 34 kilowatów, które w skali roku zapewniają energię elektryczną w 30 procentach. Na wypadek awarii prądu DPS ma również na stanie akumulatory, ładowane przez instalację solarną.

Obecnie w Domu Pomocy Społecznej we Włoszczowie przebywa 120 pensjonariuszy. Placówka jest dobrze doposażona. Posiada między innymi własną kuchnię, którą wszyscy chwalą oraz nowoczesną pralnię. Od 30 lat dyrektorem placówki jest Maksymilian Stępień.

/RB/

UDOSTĘPNIJ