Burmistrz Grzegorz Dziubek prezentuje profesjonalną siłownię napowietrzną.

Największa w regionie strefa aktywności przy włoszczowskim basenie już zrobiona. Niestety nie można obecnie z niej korzystać

Zakończyła się budowa imponującej strefy aktywnego wypoczynku dla mieszkańców przy krytej pływalni Nemo we Włoszczowie. To jedna z kluczowych inwestycji w projekcie rewitalizacji miasta. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne na razie nie można z niej skorzystać.

Na blisko półhektarowej działce gmina Włoszczowa stworzyła ogólnodostępne miejsce plenerowe z myślą o sporcie, rekreacji i wypoczynku dla wszystkich pokoleń mieszkańców – od najmłodszych dzieci do seniorów.

Powstała tutaj profesjonalna siłownia zewnętrzna wyposażona w pneumatyczne urządzenia, kilka placów zabaw z bezpieczną nawierzchnią (również dla dzieci niepełnosprawnych), strefa street workout oraz piknikowa z pięcioma altanami, grillami oraz leżakami. Są nowe alejki i mała architektura. Całość ozdabiają aranżacje roślinne.

Jednak, żeby skorzystać ze wszystkich atrakcji strefowych, trzeba będzie poczekać do przyszłego roku. – Myślę, że na wiosnę ta strefa będzie żyła swoją aktywnością – mówi burmistrz Grzegorz Dziubek, z którym odwiedziliśmy zakończoną inwestycję 5 listopada.

Jej koszt wyniósł prawie 1,7 miliona złotych, z czego 75 procent (1,2 miliona) sfinansowała Unia Europejska. Wkład własny gminy stanowił 422 tysiące złotych.

Warto wspomnieć, że miesiąc temu gmina Włoszczowa oddała do użytku zmodernizowany rynek na Placu Wolności. Gotowa jest już zabytkowa plebania przy kościele, którą rozbudowano.

W tym roku zakończy się też przebudowa Domu Kultury oraz zagospodarowanie przestrzeni publicznej na osiedlu Brożka i przy ulicy Wiśniowej. Wszystkie te inwestycje objął wielki projekt rewitalizacji miasta.

Grzegorz Dziubek – burmistrz Włoszczowy

To jeden z piękniejszych tego typu obiektów w naszym regionie. Mam nadzieję, że strefa stanie się jednym z ulubionych miejsc naszych mieszkańców. Myślę, że będzie się cieszyła powodzeniem i skupiała różne grupy wiekowe, integrując nasze społeczeństwo i zachęcając do aktywności fizycznej.

/RB/

 

 

UDOSTĘPNIJ