Kamera monitoringu w centrum miasta nagrała sprawcę rozboju. Może ktoś go rozpoznaje? (fot. archiwum prywatne).

Sprawca piątkowego napadu na sklep we Włoszczowie aresztowany na 2 miesiące. Grozi mu do 12 lat więzienia

Sprawca napadu na sklep w centrum miasta został w poniedziałek aresztowany na dwa miesiące. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. 

13 lipca, na wniosek prokuratury, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania 33-latka z powiatu włoszczowskiego, podejrzanego o dokonanie rozboju w piątek w centrum miasta.

Przypomnijmy, 10 lipca po godzinie 15 do jednego z włoszczowskich sklepów tekstylnych wszedł zamaskowany młody mężczyzna. Miał na sobie jasną bluzę, zasłaniał twarz okularami i czapką z daszkiem.    

Wyciągnął przedmiot przypominający nóż i zażądał od ekspedientki pieniędzy. Kiedy kobieta mu je wydała, uciekł. Podejrzewanego uchwyciła na ulicy kamera monitoringu – opowiadała Monika Jałocha, oficer prasowy włoszczowskiej policji.

Za zgodą prokuratora śledczy szybko opublikowali wizerunek podejrzewanego w Internecie. Policja zaapelowała do mieszkańców o pomoc w identyfikacji tej osoby.

Nagranie z monitoringu zamieszczono na stronach internetowych lokalnych mediów, gminy Włoszczowa, na portalach społecznościowych, udostępniło je wiele osób na facebooku. Mieszkańcy powiatu mocno włączyli się w poszukiwania sprawcy.

Poskutkowało. W sobotę rano podejrzany sam oddał się w ręce policji i przyznał do dokonania rozboju. Grozi mu do 12 lat więzienia. To był pierwszy taki przypadek w powiecie włoszczowskim. 

/RB/

UDOSTĘPNIJ