Po raz kolejny gmina Krasocin może się pochwalić największą liczbą laureatów konkursów przedmiotowych (fot. Urząd Gminy Krasocin).

Nasi najzdolniejsi uczniowie z poszczególnych przedmiotów. Gmina Krasocin liderem w powiecie włoszczowskim

Znamy tegorocznych laureatów prestiżowych konkursów przedmiotowych w gimnazjach województwa świętokrzyskiego. Z powiatu włoszczowskiego mamy pięciu laureatów.

4 kwietnia w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyło się  uroczyste podsumowanie wojewódzkich konkursów przedmiotowych 2018/2019. Nasz powiat może się pochwalić pięcioma tytułami laureata, w tym troje uczniów pochodzi z gminy Krasocin. Poznajcie ich.

Michał Hudobski

Uczeń Publicznego Gimnazjum numer 1 we Włoszczowie, podwójny laureat (geografia i matematyka) – najlepszy w województwie świętokrzyskim z matematyki. Do konkursów przygotowały go nauczycielki Ewa Hyska (geografia) i Justyna Kaczor (matematyka). Warto dodać, że Michał to również wielokrotny laureat i finalista konkursów przedmiotowych z historii, informatyki, języka angielskiego, czy fizyki w latach poprzednich.

Michał Hudobski z włoszczowskiej “jedynki” został podwójnym laureatem (geografia i matematyka) i uzyskał najlepszy wynik w województwie z matematyki (fot. ZPO nr 1 Włoszczowa).

Leonard Pełka

Uczeń Publicznego Gimnazjum w Krasocinie, zdobywca drugiego miejsca w województwie świętokrzyskim z biologii. Jego nauczycielką jest Iwona Dusza.

Kamil Kaliszewski

Kolejny uczeń krasocińskiego gimnazjum – laureat z informatyki. Jego opiekunem jest Elżbieta Kowalczyk.

Laureaci z krasocińskiego gimnazjum ze swoimi nauczycielkami: (od lewej) Iwona Dusza, Leonard Pełka (biologia), Kamil Kaliszewski (informatyka) i Elżbieta Kowalczyk (fot. Urząd Gminy Krasocin).

Marta Jasnos

Uczennica Publicznego Gimnazjum w Olesznie, laureatka z chemii, podopieczna Marioli Kamińskiej.

Marta Jasnos z oleszyńskiego gimnazjum (laureatka z chemii) ze swoją opiekunką Mariolą Kamińską (z lewej) i dyrektor szkoły Zofią Marcinkowską (fot. Urząd Gminy Krasocin).

Wojewódzkie konkursy przedmiotowe, jak podkreślają nauczyciele, mają bardzo dużą rangę. Są dowodem na to, jak poszczególne szkoły pracują ze zdolnymi uczniami. Dodajmy, że laureaci tych konkursów są zwolnieni z części egzaminu gimnazjalnego.

Ireneusz Gliściński – wójt gminy Krasocin

Bardzo serdecznie dziękujemy naszym uczniom – laureatom, „diamentom”, nauczycielom i rodzicom za wysiłek i trud w osiągnięciu tak wielkiego sukcesu“.

/RB/

UDOSTĘPNIJ