Takie znicze pamięci zapłonęły 1 września w gminie Kluczewsko, dzięki nauczycielom z Dobromierza. (fot. archiwum szkoły).

Nauczyciele z Dobromierza zapalili znicze pamięci na grobach uczestników II wojny światowej w gminie Kluczewsko

1 września, dokładnie o godzinie 4:45 nauczyciele uczący w Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Dobromierzu zapalili znicze pamięci w miejscowościach gminy Kluczewsko, związanych z lokalnymi mieszkańcami, którzy walczyli bądź zginęli na frontach wojennych.

Akcję zorganizowano w ramach obchodów 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Białe i czerwone znicze zapalono w Kluczewsku, Krogulcu, Rączkach, Rudce, Komornikach i Stanowiskach. Takie same znicze zapłonęły także w Zychach i Przedborzu.

Poprzez te działania dobromierscy nauczyciele chcieli docenić wszystkich tych, którzy byli masowo mordowani przez niemieckiego i radzieckiego okupanta.

Warto i trzeba o tym przypominać, zwłaszcza najmłodszemu pokoleniu, szczególnie w czasach, kiedy świat materialny wyprzedza świat wartości. Głęboko wierzymy, że w przyszłym roku dołączy do nas szersza społeczność, bo należna pamięć i chwała nie może zaginąć – podkreślali organizatorzy akcji.

 

Robert Dzierzgwa – dyrektor szkoły w Dobromierzu

Serdecznie dziękuję Marii Chrzanowskiej, Urszuli Stanik, Sebastianowi Olczykowi i Marcinowi Nowakowi za zorganizowanie tej akcji. Po raz kolejny ci nauczyciele udowodnili, że nie słowa, lecz czyny się liczą.

 

 

 

/RB/

UDOSTĘPNIJ