Nie żyje Tadeusz Burdziński, były przewodniczący Rady Miejskiej we Włoszczowie
W wieku 73 lat, po długiej i ciężkiej chorobie, zmarł Tadeusz Burdziński, radny Rady Miejskiej (1998-2002) i jej przewodniczący w latach 2002-2006.
Z wykształcenia był technikiem elektronikiem. Żonaty, troje dzieci. Mieszkał we Włoszczowie.
W latach 80-tych pracował we włoszczowskim Domu Kultury, a od 1986 do 1991 był dyrektorem tej placówki. Następnie pracował jako instruktor do spraw nauczania kursowego w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego, pełnił też obowiązki kierownika Domu Kultury w Kurzelowie.
Prowadził biuro poselskie Adama Sosnowskiego (wicewojewoda, starosta konecki i poseł z Końskich sprawował mandat w Sejmie czwartej kadencji z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej – Unii Pracy w latach 2001-2005).
Pogrzeb Tadeusza Burdzińskiego odbył się 30 lipca w kościele parafialnym pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Włoszczowie. Spoczął na miejscowym cmentarzu.
/RB/

