Dzieci z Calais, Lwowa i Włoszczowy ze swoimi opiekunami były bardzo zadowolone z wizyty na policji (fot. Rafał Banaszek).

Niecodzienni goście na policji. Dzieci z Francji i Litwy odwiedziły naszą komendę (zobacz wideo)

W Wielki Piątek kilkoro dzieci z Francji i Litwy po raz pierwszy w życiu odwiedziło Komendę Powiatową Policji we Włoszczowie.

Mieszkające na co dzień na Litwie polskie dzieci, które z uwagi na swoją trudną sytuację materialną i rodzinną nie mogą spędzić z bliskimi Świąt Wielkanocnych, przyjechały do Włoszczowy, gdzie znalazły się osoby, które zaoferowały im ciepło domowego ogniska.

Pięcioro pochodzących z ubogich rodzin dzieci litewskich zaprosiły na święta włoszczowskie rodziny za pośrednictwem Fundacji Otwarty Dom. Troje z tych dzieci odwiedziło w piątek naszą komendę policji.

Nawet takie maluchy odwiedziły włoszczowską policję (fot. Rafał Banaszek).

Dzieci z Litwy, ale również z Francji, które im towarzyszyły, miały okazję zobaczyć z bliska, jak wygląda praca włoszczowskich stróżów prawa. Nasi policjanci zaprezentowali im sprzęt wykorzystywany podczas zabezpieczania imprez masowych oraz urządzenia służące do badania stanu trzeźwości i kontroli prędkości.

Na zakończenie spotkania zagraniczni goście mogli obejrzeć policyjne radiowozy oraz usiąść za kierownicą jednego z nich. Dodatkowo, od komendanta policji Mariusza Przyborowskiego dzieciaki otrzymały upominki oraz elementy odblaskowe.

Na zakończenie spotkania zagraniczni goście otrzymali od Mariusza Przyborowskiego i Moniki Jałochy drobne upominki (fot. Rafał Banaszek).

 

Było nam bardzo miło przyjąć niecodziennych gości w tym wyjątkowym, przedświątecznym czasie, który jest dla nas okresem bardzo wytężonej pracy – podkreślał młodszy inspektor Mariusz Przyborowski, komendant powiatowy policji we Włoszczowie.

/RB/

 

 

UDOSTĘPNIJ