Podczas spotkania integracyjnego w Ciemiętnikach zorganizowano konkurs na najładniejszy wianek (fot. UG Kluczewsko).

Noc Świętojańska nad Czarną Włoszczowską w Ciemiętnikach. Wianki 2019 ściągnęły wielu mieszkańców gminy Kluczewsko (wideo)

Mieszkańcy Ciemiętnik, Komparzowa i Praczki wspólnie świętowali obchody Nocy Świętojańskiej. Impreza integracyjna odbyła się nad brzegiem rzeki Czarnej Włoszczowskiej w pobliżu młyna wodnego.

Obchody najkrótszej nocy w roku otworzył uroczyście sołtys Ciemiętnik i jednocześnie radny gminy Kluczewsko Damian Bakalarz.

Na najmłodszych uczestników czekało wiele gier i zabaw z nagrodami, które nie pozwoliły maluchom na chwilę nudy. W programie znalazły się także różne konkursy zręcznościowe dla wszystkich. Był też konkurs kulinarny oraz na najładniejszy wianek, który wygrała Agnieszka Suliga.

Obchody Nocy Świętojańskiej w Ciemiętnikach uświetnił swoim występem zespół ludowy Ale Babki z Komparzowa na czele z sołtys Renatą Pikulską oraz wodzirejem Marianem Szczepanikiem.

Podczas biesiadowania uczestnicy mogli skosztować różnych przysmaków, między innymi swojskiego smalcu, kiełbasek z grilla, tradycyjnych pieczonek, jak również bigosu i krokietów w wykonaniu pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Komparzowa.

Kulminacyjnym punktem wieczoru było rzucanie przez panie wianków na wodę oraz wspólne odśpiewanie piosenki biesiadnej „Wiła wianki i rzucała je do falującej wody…”. Na koniec odbyły się tańce przy świetle ognisk i blasku księżyca.

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ