Wójt Moskorzewa Andrzej Walasek z radnym gminnym Bogdanem Knapikiem testują urządzenia siłowni napowietrznej w Przybyszowie.

Nowoczesny plac zabaw i siłownia napowietrzna w Przybyszowie gotowe. To druga taka inwestycja w gminie Moskorzew

Przy świetlicy wiejskiej w Przybyszowie wybudowano nowoczesny plac zabaw dla dzieci z elementami siłowni zewnętrznej dla mieszkańców. Obiekt rekreacyjno-sportowy robi wrażenie.

Inwestycję zakończono 7 listopada. Powstała w ramach tak zwanej Otwartej Strefy Aktywności (OSA), na którą gmina Moskorzew pozyskała 50 procent dofinansowania z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielkopokoleniowym.

OSA w Przybyszowie kosztowała około 70 tysięcy złotych i jest drugą po Mękarzowie taką inwestycją w gminie Moskorzew. Składa się z kilku elementów zabawowych dla dzieci oraz przyrządów do ćwiczeń. Plac zabaw i siłownia są ogrodzone. Teren wokół ma być w przyszłości zagospodarowany, a sąsiedni leciwy budynek świetlicy przebudowany.

Dziękuję panu wójtowi za taki piękny prezent, który będzie służył pokoleniom naszych mieszkańców – podkreśla Bogdan Knapik, radny gminny z Przybyszowa, który też zabiegał o tę inwestycję.

/RB/

UDOSTĘPNIJ