Siatkarki z Kluczewska nadal zaskakują swoją wyśmienitą formą, co udowodniły w ostatni weekend (fot. Tomasz Dębowski).

Noworoczne sukcesy siatkarek z Kluczewska w dwóch silnie obsadzonych turniejach

W ciągu trzech dni zawodniczki Szkoły Podstawowej Arka Kluczewsko uczestniczyły w dwóch silnie obsadzonych turniejach siatkówki, które zakończyły na podium.

Pierwsza impreza sportowa odbyła się 15 stycznia w Kluczewsku – był to XII Turniej Siatkówki Dziewcząt o Puchar Dyrektora ZPS Kluczewsko. 

Bezkonkurencyjne okazały się w nim zawodniczki UMKS Tuszyn, które wygrały wszystkie swoje mecze. Na drugim miejscu uplasowały się siatkarki Volley 34 Łódź, trzecie miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa Arka Kluczewsko, a czwarte FUN Sport Kielce.

Wszystkie drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi pucharami oraz nagrodami, które wręczyła dyrektor szkoły Irena Orzechowska.

Ledwie nasze zawodniczki zakończyły jeden turniej, a już na drugi dzień wzięły udział w kolejnym – tym razem wyjazdowym. W dniach 16-17 stycznia w Kielcach odbył się II Noworoczny Turniej Piłki Siatkowej Młodziczek. Impreza miała rangę ogólnopolską i wystąpiło w niej 7 zespołów.

Młode siatkarki z Kluczewska doznały tylko jednej porażki i ostatecznie zajęły tam drugie miejsce. Najlepszą rozgrywającą turnieju została Nina Parzuchowska.

Drużyna Szkoły Podstawowej Arka Kluczewsko zagrała w składzie: Amelia Mazur (kapitan) Nina Parzuchowska, Klaudia Synowiec, Wiktoria Łęcka, Ania Grabiec, Emilia Barczyńska, Maja Bartosz, Ola Zarębińska, Zuzia Wyrobek, Kamila Stanisz i Ola Depta.

Zarówno piątkowy jak i weekendowy turniej to bardzo wartościowy sprawdzian dla naszych siatkarek, które cały czas „walczą” w Świętokrzyskiej Lidze Młodziczek i już niebawem rozegrają decydujące mecze o awans do strefy medalowej tychże rozgrywek – mówi ich trener Tomasz Dębowski.

Wyniki turnieju
1. Prądniczanka Kraków, 2. SP Arka Kluczewsko, 3. FUN SPORT Kielce, 4. Kadra Województwa Podkarpackiego, 5. Radomka Radom, 6. UKS 15 Przemyśl, 7. CSiR Maraton Krzeszowice.

/RB/

Czytaj również: https://www.moja-gazeta.com.pl/udany-koniec-roku-dla-siatkarek-z-kluczewska-wygraly-swietokrzyskie-volley-cup-2020

UDOSTĘPNIJ