Tak prezentuje się nowy nabytek włoszczowskiej straży pożarnej za blisko 1,2 miliona złotych (fot. PSP Włoszczowa).

Nowy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy włoszczowskiej straży pożarnej

W ramach projektu „Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach” do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie trafił fabrycznie nowy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy. Kosztował około 1,2 miliona złotych.

Pojazd zabudowała firma z Korwinowa koło Częstochowy na podwoziu volvo z napędem 6×6. Samochód posiada zbiornik na wodę o pojemności 8900 litrów, zbiornik na środek pianotwórczy, autopompę o wydajności 6000 litrów na minutę, niezbędną armaturę wodno-pianową, masz oświetleniowy oraz zdalnie sterowane działko wodno-pianowe.

Nowy wóz zastąpił leciwą „cysternę”, która ze względu na przekroczenie normy eksploatacyjnej oraz awaryjność została wycofana z użytkowania w 2018 roku.

Po zakończeniu szkolenia strażaków z obsługi nowego samochodu zostanie on wprowadzony do podziału bojowego Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej – informuje starszy kapitan Paweł Mazur, oficer prasowy włoszczowskiej straży pożarnej.

Nowy wóz będzie wykorzystywany przede wszystkim do zaopatrzenia wodnego w czasie akcji gaśniczych na obszarach leśnych, podczas pożarów traw, czy w zakładach przemysłowych.

/RB/

UDOSTĘPNIJ