Uczestnicy konferencji wyborczej Prawa i Sprawiedliwości we włoszczowskim rynku.

Prawo i Sprawiedliwość rozpoczęło kampanię wyborczą we Włoszczowie. Nasze miasto odwiedził PiS-bus (zobacz film)

W środę, 28 sierpnia w parku na Placu Wolności we Włoszczowie zaparkował PiS-bus. Przyjechali nim lokalni parlamentarzyści, żeby przekonywać mieszkańców do głosowania na ich partię.

Zachęcali do tego między innymi posłowie Maria Zuba, Michał Cieślak i Marek Kwitek. Z lokalnych kandydatów zabierał głos radny wojewódzki Artur Konarski z Jadwigowa. Nie było wicewojewody świętokrzyskiego Bartłomieja Dorywalskiego z Włoszczowy, który w tym czasie uczestniczył w spotkaniu z rolnikami w Jędrzejowie w sprawie klęski suszy.

Tak wygląda PiS-bus, którym podróżują po naszym województwie przedstawiciele partii rządzącej (fot. Rafał Banaszek).

Na konferencję wyborczą PiS przybyło kilkunastu mieszkańców miasta, głównie członków i sympatyków partii, między innymi starosta i wicestarosta włoszczowski, wójt Kluczewska oraz wicewójt Krasocina.

W ten sposób Prawo i Sprawiedliwość zainaugurowało kampanię wyborczą we Włoszczowie, choć banerów i plakatów kandydatów jeszcze nie widać na mieście.

Przypomnijmy, że z naszego powiatu o mandat posła będą się ubiegać między innymi: Artur Konarski i Bartłomiej Dorywalski – obaj z listy Prawa i Sprawiedliwości, radna wojewódzka Jolanta Tyjas – kandydatka Polskiego Stronnictwa Ludowego – Koalicji Polskiej, natomiast senatorem chce zostać radny powiatowy Krzysztof Malinowski z Lewicy.

/RB/

UDOSTĘPNIJ