Proboszcz Oleszna, ksiądz Jacek Szymański wylał wiadro wody święconej na nowe auto dla druhów z Chotowa.

Ochotnicza Straż Pożarna w Chotowie ma nowy specjalny samochód pożarniczy. Poświęcenie było z pompą

263 tysiące złotych kosztował nowy, specjalny samochód pożarniczy, który w Święto Trzech Króli otrzymała jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Chotowie. To najnowocześniejsze auto transportowe w powiecie włoszczowskim.

Wydarzenie rozpoczęła uroczysta msza święta w intencji druhów z Chotowa, którą odprawił w kościele parafialnym w Olesznie proboszcz parafii, ksiądz Jacek Szymański. Oprawę uroczystości zapewniła miejscowa orkiestra dęta Ochotniczej Straży Pożarnej. Na mszę przybyły poczty sztandarowe zaprzyjaźnionych jednostek OSP z gminy Krasocin.

Po nabożeństwie uczestnicy udali się do Chotowa. Tutaj miejscowi druhowie z odpalonymi racami przywitali wjeżdżający na plac jednostki specjalny samochód, który przybył z Oleszna w asyście wozów strażackich z gminy Krasocin. Pododdziały strażackie wprowadziła na plac orkiestra dęta z Oleszna.

Dzień dzisiejszy dla członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Chotowie oraz mieszkań́w jest dniem szczególnym, bowiem dokonuje się kolejny, ważny etap historii naszej jednostki – oddajemy w użytkowanie nowy samochód specjalny – mówił prowadzący uroczysty apel Łukasz Karpiński.

Nowy pojazd transportowy marki Opel Movano kosztował 263 tysiące złotych, z czego 200 tysięcy dofinansowania jednostka pozyskała z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na wsparcie przeznaczone dla gmin, w których funkcjonowały zlikwidowane państwowe gospodarstwa rolne. 63 tysiące dołożyła Gmina Krasocin, w tym ponad 19,6 tysiąca pochodziło z funduszu sołectwa Chotów.

Auto poświęcił proboszcz Oleszna, a kluczyli przekazały władze samorządowe Gminy Krasocin. W dalszej części wręczono zasłużonym druhom odznaczenia za długoletnią służbę społeczną w szeregach OSP. Medale i wyróżnienia wręczali: prezes Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP we Włoszczowie Bartłomiej Robak w asyście komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej Andrzeja Pacanowskiego, starosty włoszczowskiego Dariusza Czechowskiego i wójta Gminy Krasocin Ireneusza Gliścińskiego.

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ