Samochodem ratowniczym przyjechali do Moskorzewa: (od lewej) poseł Bartłomiej Dorywalski, komendant wojewódzki straży Krzysztof Ciosek oraz komendant powiatowy Andrzej Pacanowski (fot. OSP Moskorzew).

Ochotnicza Straż Pożarna w Moskorzewie otrzymała samochód. Przyjechał nim poseł z dwoma komendantami

W sobotę, 8 lutego jednostka OSP z Moskorzewa otrzymała w prezencie lekki samochód ratowniczo-gaśniczego z modułem technicznym, który służył wcześniej we włoszczowskiej komendzie.

Co ciekawe, wozem marki reaultem mascot przyjechali do Moskorzewa dwaj komendanci Państwowej Straży Pożarnej: wojewódzki Krzysztof Ciosek i powiatowy Andrzej Pacanowski. Towarzyszył im poseł Bartłomiej Dorywalski z Włoszczowy, który zabiegał o samochód dla moskorzewskich druhów.

Pamiętam, jak opowiadali o potrzebie zakupu samochodu podczas ubiegłorocznych dożynek gminnych w Chlewicach. Postanowiłem im pomóc – mówi poseł Dorywalski.

 

Przekazany pojazd użytkowany był dotychczas przez strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej we Włoszczowie. Dysponowany był do różnego rodzaju akcji ratowniczo-gaśniczych, w szczególności do wypadków drogowych – opisuje Tomasz Szymański, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP.

Przekazanie wozu odbyło się podczas walnego zebrania sprawozdawczego jednostki. Przekazujący otrzymali od zarządu OSP Moskorzew pamiątkowe grawertony.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że OSP Moskorzew została doposażona. To nie koniec. Teraz staramy się o nowy samochód gaśniczy – podkreślają zadowoleni strażacy.

Warto nadmienić, że Ochotnicza Straż Pożarna w Moskorzewie ma ponad wiekową historię – założona została w 1895 roku. To najstarsza jednostka w powiecie.

W swoich szeregach skupia ponad 40 druhów. Obecnie ma na stanie trzy samochody. Mocny akcent kładzie na działalność ratowniczo-gaśniczą. W minionym roku moskorzewscy strażacy uczestniczyli w 59 akcjach ratowniczo-gaśniczych.

Druhowie biorą także udział w różnego rodzaju uroczystościach, imprezach strażackich, edukacyjnych, czy patriotycznych na terenie powiatu włoszczowskiego i nie tylko, promując szeroko rozumiane bezpieczeństwo przeciwpożarowe i ratownictwo.

Mł. bryg. Tomasz Szymański – PSP Włoszczowa

Pozyskany pojazd w znaczący sposób zwiększy gotowość operacyjno-techniczną jednostki, a tym samym podniesie stan bezpieczeństwa ludności na terenie gminy Moskorzew, w tym osób podróżujących drogą krajową 78 przebiegającą przez tę gminę.

 

Rafał Banaszek

 

UDOSTĘPNIJ