Podczas spotkania w starostwie: (od lewej) Łukasz Karpiński, Andrzej Pacanowski i Tomasz Szymański (fot. Starostwo Powiatowe).

15 stycznia ruszyła rejestracja 80-latków na szczepienia przeciwko Covid-19. Uruchomiono specjalne infolinie

15 stycznia rozpoczęła się rejestracja na szczepienia dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Potrwa do 21 stycznia, a szczepienia tej grupy rozpoczną się już 25 stycznia. Osoby, które skończyły 70 lat, będą mogły rejestrować się od 22 stycznia. Samorządy pomogą w zapewnieniu transportu dla tych grup.

Właśnie temu tematowi poświęcone było spotkanie, które odbyło się w czwartek, 14 stycznia we włoszczowskim starostwie z inicjatywy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej Andrzeja Pacanowskiego.

W związku z rozpoczynającą się akcją szczepień osób zakwalifikowanych do grupy pierwszej zachodzi potrzeba zapewnienia transportu pacjentom do wyznaczonych punktów szczepień.

W pierwszej kolejności transport taki organizują placówki podstawowej opieki zdrowotnej, a w przypadki braku takiej możliwości samorządy gminne.

W gminach będą wyznaczeni koordynatorzy do realizacji przewozów, a szczegółowe informacje o zasadach transportu będą zamieszczane na stronach internetowych.

Transport będzie przeznaczony przede wszystkim dla osób posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym, a także seniorów, którzy nie mają możliwości samodzielnego dojazdu.

Rząd pokryje samorządom część kosztów dowozu do punktów szczepień. Gminy mają sfinansować około 20 procent kosztów.

Wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz zwrócił z prośbą do gmin, aby każda z nich do 15 stycznia zorganizowała infolinię dla mieszkańców.

W gminie Włoszczowa koordynatorem transportu będzie Ośrodek Pomocy Społecznej. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonów: 41 394 32 61 lub 604 586 830, codziennie w godzinach 7.30-15.30.

Lista punktów szczepień we Włoszczowie (oprac. Urząd Gminy Włoszczowa).

/RB/

UDOSTĘPNIJ