Od lewej: Małgorzata Gusta, Rafał Krupa, Agnieszka Górska, Dariusz Czechowski, Zbigniew Matyśkiewicz, Krystyna Banaczkowska, Rafał Pacanowski i Łukasz Karpiński (fot. Starostwo Włoszczowa).

Oddział Chirurgii włoszczowskiego szpitala zostanie przebudowany. Powiat przekazał na ten cel ponad 2 miliony złotych

Ponad 2,2 miliona złotych pochłonie przebudowa Oddziału Chirurgii Szpitala imienia Jana Pawła II we Włoszczowie. 25 lutego władze samorządowe powiatu podpisały umowę z Zespołem Opieki Zdrowotnej na sfinansowanie tej inwestycji.

Dotacja wyniesie przeszło 2,2 miliona złotych i pochodzi ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dofinansowanie musi być wykorzystane do 20 grudnia tego roku. Warto dodać, że powiat sfinansował też wykonanie projektu budowlanego, który kosztował 82 tysiące złotych.

Dyrektor szpitala Rafał Krupa wyraził nadzieję, że po przebudowie oddział będzie bardziej funkcjonalny, nowoczesny, a jednocześnie przytulny, jak odnowione niedawno pomieszczenia w hospicjum stacjonarnym.

Rafał Krupa – dyrektor szpitala

Mam nadzieję, że Oddział Chirurgii zapoczątkuje kolejne generalne remonty na pozostałych oddziałach, tak, by szpital we Włoszczowie był na miarę XXI wieku. Dziękuję serdecznie staroście i przewodniczącemu Rady Powiatu, że skutecznie zabiegali o te środki. Bez nich nie bylibyśmy w stanie zrealizować tej inwestycji.

 

Dariusz Czechowski – starosta włoszczowski

Od początku obecnej kadencji szpital jest dla nas priorytetem. Staramy się wspierać go finansowo, jak tylko możemy. W tym roku przekażemy środki na przebudowę jednego z kluczowych oddziałów. Dzięki tej inwestycji poprawią się warunki leczenia pacjentów, jak i warunki pracy personelu. Cieszę się, że to, co niegdyś było tylko marzeniem, dziś staje się rzeczywistością.

Czas na realizację zadania jest krótki. Mam jednak nadzieję, że dyrekcja Zespołu Opieki Zdrowotnej we Włoszczowie dołoży wszelkich starań, by ta, jakże ważna inwestycja została zrealizowana w terminie. Z niecierpliwością będziemy czekać na efekty – powiedział przewodniczący Rady Powiatu Zbigniew Matyśkiewicz.

/RB/

 

Czytaj również: https://www.moja-gazeta.com.pl/wojewoda-w-szpitalu-rozmawiano-o-planowanej-przebudowie-oddzialu-chirurgii-jednej-z-najwiekszych-inwestycji-ostatnich-lat

UDOSTĘPNIJ