Zespół Hetmanki Włoszczowa zajął trzecie miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej Kobiet (fot. Mariusz Ochenduszka).

Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Kobiet Hetmanki CUP 2021 we Włoszczowie. Gospodarze na pudle

Uczniowski Klub Sportowy Hetmanki Włoszczowa zajął trzecie miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej Kobiet Hetmanki Cup 2021.

Impreza odbyła się 4 grudnia na hali Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włoszczowie. Zawodniczki z czterech województw rywalizowały o puchar marszałka województwa świętokrzyskiego.

Ostatecznie wygrało KSZO Ostrowiec, drugie miejsce zajął zespół UKS Wisła Kraków, a trzecie gospodarze – UKS Hetmanki Włoszczowa.

Przyznano także nagrody indywidualne dla najlepszych zawodniczek z każdej drużyny, a także królowej strzelców oraz najlepszej bramkarki turnieju.

Nagrody wręczali zwycięzcom między innymi radni Sejmiku Województwa Artur Konarski i Jolanta Tyjas oraz starosta włoszczowski Dariusz Czechowski.

Organizatorem turnieju był Mariusz Ochenduszka, trener Hetmanek Włoszczowa. Patronat nad wydarzeniem objął Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej. Impreza odbyła się dzięki funduszom pozyskanych przez klub UKS Hetmanki w konkursie ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski w Kielcach.