Laureaci z Krasocina z opiekunami: (od lewej) Iwona Dusza, Mateusz Górecki, Kacper Kowalczyk, Maksymilian Wdowiak i Elżbieta Kowalczyk; na małym zdjęciu u góry – Kinga Lis (fot. ZPO Krasocin).

Ośmiu laureatów konkursów przedmiotowych z powiatu włoszczowskiego. Najlepsza po raz kolejny szkoła w Krasocinie

Powiat włoszczowski może się pochwalić w tym roku ośmioma laureatami konkursów przedmiotowych zorganizowanych dla szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego. Sześcioro z nich to uczniowie z gminy Krasocin.

Młodzież z powiatu włoszczowskiego zdobyła w tym roku trzy tytuły laureata z informatyki, dwa z biologii oraz po jednym z języka polskiego, angielskiego i niemieckiego. W naszym powiecie kolejny rok z rzędu przoduje Zespół Placówek Oświatowych imienia rotmistrza Witolda Pileckiego w Krasocinie, skąd pochodzi połowa tegorocznych zwycięzców.

Organizowane przez Kuratorium Oświaty w Kielcach konkursy przedmiotowe w szkołach podstawowych są bardzo ważne. Ich laureaci są zwalniani z pisania egzaminu z tej części, w której osiągnęli sukces w województwie. Często otwiera się przed nimi droga do najlepszych szkół ponadpodstawowych w kraju. Żeby takie marzenie się spełniło, trzeba przejść trzy etapy – począwszy od szkolnego, a kończąc na ostatnim – wojewódzkim, do którego trafiają tylko najlepsi uczniowie.

Laureaci z powiatu włoszczowskiego
INFORMATYKA: Kacper Kowalczyk, Maksymilian Wdowiak Szkoła Podstawowa w Zespole Placówek Oświatowych imienia rotmistrza Witolda Pileckiego w Krasocinie, opiekun - Elżbieta Kowalczyk; Adrian Gębka - Szkoła Podstawowa imienia Stefana Czarnieckiego w Czarncy, opiekun - Zbigniew Hejduk. BIOLOGIA: Mateusz Górecki, Kinga Lis – Szkoła Podstawowa w Krasocinie, opiekun – Iwona Dusza; JĘZYK POLSKI: Ada Dyksińska - Szkoła Podstawowa imienia Jana Pawła II w Czostkowie, opiekun - Agnieszka Dyksińska. JĘZYK ANGIELSKI: Olgierd Bielicki - Szkoła Podstawowa imienia Jana Zawady w Seceminie, opiekun - Grzegorz Kijas. JĘZYK NIEMIECKI: Tatiana Siwek – Szkoła Podstawowa imienia Prymasa Tysiąclecia w Mieczynie, opiekun – Beata Bartosik.

/RB/

Ada Dyksińska z Czostkowa ze swoją mamą Agnieszką – nauczycielką języka polskiego.
Tatiana Siwek ze swoją nauczycielką Beatą Bartosik ze szkoły w Mieczynie (fot. SP Mieczyn).
Adrian Gębka z opiekunem Zbigniewem Hejdukiem ze szkoły w Czarncy (fot. SP Czarnca).
Olgierd Bielicki ze swoim nauczycielem Grzegorzem Kijasem ze szkoły w Seceminie (fot. SP Secemin).
UDOSTĘPNIJ