5-letni Stasiu Chruściel z Włoszczowy – łowca największej ryby na zawodach wędkarskich na Klekocie na zakończenie wakacji.

Ostatnie zawody wędkarskie dla dzieci na Klekocie. Ryba słabiej brała. Powód? Wiatr od wschodu… (film)

Karolina Chruściel, Stanisław Chruściel, Kamil Kamiński i Jan Jaskulski – to zwycięzcy zawodów spławikowych zorganizowanych na Klekocie na zakończenie wakacji przez Włoszczowskie Towarzystwo Wędkarstwa Sportowego Big Fish. W imprezie wzięło udział ponad 30 młodych adeptów wędkarstwa w wieku 5 – 18 lat.

W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Karolina Chruściel, drugie Roksana Tanasiewicz, a trzecie Agata Skoczek. W grupie chłopców w wieku 5-9 lat triumfował Stanisław Chruściel (złowił też największą rybę) przed Bartoszem Pasoniem i Kacprem Kamińskim. W kategorii 10-14 lat najlepsi okazali się: Kamil Kamiński, Paweł Jaśkowski i Filip Pietrala. W ostatniej grupie wiekowej chłopców 15-18 lat wygrał Jan Jaskulski, drugi był Michał Pikulski, a trzeci Wiktor Bębas. Zawody sędziował Władysław Dziuba.

Zwycięzcy otrzymali medale, dyplomy i nagrody rzeczowe, które wręczyli im po raz pierwszy w nowo wybudowanej altanie przy Klekocie przedstawiciele zarządu Włoszczowskiego Towarzystwa Wędkarstwa Sportowego Big Fish. Tradycyjnie nie zabrakło też grilla dla wszystkich uczestników.

Były to drugie i ostatnie w tym roku zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży, zorganizowane na Klekocie podczas wakacji przez towarzystwo Big Fish. Kolejne dopiero za rok. Tymczasem już w najbliższą sobotę, 31 sierpnia nad swój staw zaprasza młodych wędkarzy gmina Krasocin na zawody spławikowe z okazji pożegnania lata.

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ