Pomimo upalnej pogody młodzi wędkarze łowili takie karpie (fot. UG Krasocin).

Zawody wędkarskie dla dzieci w Krasocinie na zakończenie wakacji. Złowiono blisko 8 kilogramów ryb

Klara Szelążek, Igor Włodarczyk i Filip Gołuch – to zwycięzcy zawodów spławikowych dla dzieci, zorganizowanych przez gminę Krasocin na zakończenie wakacji.

W sobotę, 31 sierpnia na zbiorniku wodnym w Krasocinie odbyły się drugie i ostatnie w tym roku zawody wędkarskie dla dzieci podczas wakacji. Wzięło w nich udział 19 młodych wędkarzy, którym udało się złowić łącznie blisko 8 kilogramów ryb.

W kategorii dziewcząt wygrała Klara Szelążek przed Hanną Budziosz. W grupie chłopców do lat 12 pierwsze miejsce zdobył Igor Włodarczyk, drugi był Bartosz Pasoń, a trzeci Szymon Toborek. W kategorii chłopców powyżej 12 roku życia triumfował Filip Gołuch przed Hubertem Grzegorczykiem.

Zwycięzcy otrzymali puchary od wójta gminy Ireneusza Gliścińskiego oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Ochotniczą Straż Pożarną w ramach projektu Na świętokrzyską rybę z OSP!, finansowanego przez Unię Europejską z programu Rybactwo i Morze.

Imprezę na wsypie świętego Jana zakończyło tradycyjne grillowanie. Zawody dla dzieci zorganizował Urząd Gminy oraz sekcja wędkarska działająca przy Klubie Seniora w Krasocinie. Zawody sędziowali: Zbigniew Łapot, Tadeusz Kuśmierczyk i Kacper Gołuch.

/RB/

UDOSTĘPNIJ