Kościół w Bukowie przejdzie w tym roku wielką metamorfozę, dzięki pozyskanej dotacji z budżetu województwa.

Parafia Bukowa dostała 370 tysięcy złotych dofinansowania na termomodernizację kościoła

370 tysięcy dotacji z budżetu województwa otrzymała Parafia Rzymskokatolicka pod wezwaniem Matki Bożej Różańcowej w Bukowie na termomodernizację budynku kościoła wraz z zapleczem mieszkalnym.

Informacje te przekazał nam wicewojewoda świętokrzyski Bartłomiej Dorywalski. W poniedziałek, 27 maja Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, którego Dorywalski jest członkiem Rady Nadzorczej, podjął uchwałę o przyznaniu dofinansowania Bukowie. To jedna z trzech parafii w województwie, która otrzymała dotację z funduszu.

Cieszę się, że po 2,5 roku trudów udało się wreszcie otrzymać to dofinansowanie. Dla naszej parafii to wielka radość. Za pozyskaną dotację chcemy ocieplić ściany zewnętrzne i strop kościoła, wymienić okna i drzwi, zamontować piec centralnego ogrzewania na biomasę oraz zainstalować ogniwa fotowoltaiczne – opowiada o zakresie robót proboszcz parafii, ksiądz Tadeusz Siciarski.

Inwestycja ma rozpocząć się 1 czerwca i potrwać rok. Całe przedsięwzięcie pochłonie około pół miliona złotych (125 tysięcy wkładu własnego musi zabezpieczyć parafia).

/RB/

UDOSTĘPNIJ