Zebrane dary w Nagłowicach przekazano 6 grudnia w Urzędzie Gminy Włoszczowa rodzinie Iwony i Tomasza Tomeckich (fot. UG Włoszczowa).

Piękny prezent na Mikołaja od szkoły w Nagłowicach dla pogorzelców z Włoszczowy. To największy dar dla poszkodowanej rodziny

6 grudnia rodzinę, która straciła w listopadowym pożarze dwoje dzieci, odwiedzili mieszkańcy Nagłowic, który przywieźli wiele darów na Mikołaja.

Zbiórkę zorganizowało Koło Wolontariatu i Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej imienia Mikołaja Reja w Nagłowicach.

To szesnaście pudeł z środkami czystości, pościelą, naczyniami i sprzętem kuchennym – opowiadały Agnieszka Pawłowska i Anna Obłąk z Nagłowic.

 

Bardzo dziękuję szkole, uczniom i rodzicom, którzy zrobili poszkodowanym tak piękny prezent w dniu świętego Mikołaja. Do tej pory to największy dar dla tej rodziny – powiedziała Marta Grabiec, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej we Włoszczowie.

17 listopada rodzina Tomeckich z Włoszczowy w ciągu kilkunastu minut straciła w pożarze cały dorobek życia i dwóch synów (pięcio- i sześciolatka). Obecnie pogorzelcy potrzebują dosłownie wszystkiego.

Pięcioosobowa rodzina na razie zamieszkuje w części hotelowej basenu, ale już trwa remont mieszkania, do którego przeniesie się na Boże Narodzenie.

W tej tragicznie sytuacji nie zabrakło ludzi dobrej woli, chętnych do niesienia pomocy. Pogorzelcy otrzymali także zasiłek celowy z Ośrodka Pomocy Społecznej.

/RB/

 

Zobacz też: https://www.moja-gazeta.com.pl/wiele-osob-pomaga-pogorzelcom-z-wloszczowy-burmistrz-chce-przygotowac-dla-nich-nowe-lokale-na-boze-narodzenie

UDOSTĘPNIJ