Zarząd Powiatu z pierwszą stypendystką kierunku lekarskiego: (od lewej) Małgorzata Gusta, Rafał Pacanowski, Paulina Klarczyńska, Dariusz Czechowski, Łukasz Karpiński i Agnieszka Górska (fot. Starostwo Powiatowe).

Pierwsza studentka medycyny, która otrzyma od powiatu włoszczowskiego stypendium w wysokości 2 tysięcy złotych

Paulina Klarczyńska – studentka szóstego roku Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, kształcąca się na Wydziale Nauk Medycznych na kierunku lekarskim to pierwsza osoba, która otrzyma stypendium ufundowane przez powiat.

Umowę ze studentką podpisały w poniedziałek, 12 października władze samorządowe powiatu. Powiat włoszczowski będzie wypłacał Paulinie Klarczyńskiej stypendium w wysokości 2 tysięcy złotych brutto miesięcznie w roku akademickim 2020/2021, to jest od 1 października br. do 30 czerwca 2021 roku.

Starosta Dariusz Czechowski przekazuje Paulinie Klarczyńskiej umowę (fot. Starostwo Powiatowe).

Zgodnie z umową, studentka zobowiązała się, że po zakończeniu studiów odbędzie staż i podejmie pracę przez okres co najmniej 12 miesięcy w Szpitalu imienia Jana Pawła II we Włoszczowie.

Pomysł ufundowania stypendiów dla studentów medycyny narodził się jeszcze w ubiegłej kadencji Rady Powiatu – z propozycją takiego wsparcia finansowego wyszli wówczas radni z Prawa i Sprawiedliwości, którzy obecnie rządzą powiatem.

Chcieli w ten sposób zachęcić i ściągnąć młodych lekarzy do włoszczowskiego szpitala, żeby tutaj podjęli pracę i zostali na stałe. Stypendium ustanowiono w 2018 roku. Od tamtego czasu z nikim nie udało się podpisać umowy, aż do 12 października.

/RB/

UDOSTĘPNIJ