Ślubowanie na sztandar członków Młodzieżowej i Dziecięcej Drużyny Pożarniczej w Dobromierzu (fot. Marcin Jajko).

Pierwsze w historii ślubowanie 53 członków młodzieżowych drużyn pożarniczych w Dobromierzu

21 czerwca na placu Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobromierzu odbyło się ślubowanie na sztandar wszystkich członków Młodzieżowej i Dziecięcej Drużyny Pożarniczej. Było to pierwsze takie wydarzenie w historii dobromierskiej straży.

Do ślubowania przystąpiło 53 młodych adeptów pożarnictwa w wieku od 4 do 15 lat. Podczas pasowania młodzież otrzymała legitymacje, imiennik i naramiennik. W wydarzeniu wzięły udział władze samorządowe Gminy Kluczewsko na czele z wójtem Rafałem Pałką oraz komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie Andrzej Pacanowski. Uroczystości towarzyszył koncert uczniów szkółki działającej przy Młodzieżowej Orkiestrze Dętej OSP Dobromierz.

Młodzieżowe drużyny pożarnicze to ważny element pracy i organizacji ochotniczych straży pożarnych. Dzięki takim młodym kadrom możliwa jest wymiana pokoleniowa i ciągłość funkcjonowania OSP. Jest to najważniejszy cel długofalowych działań podejmowanych przez naszą jednostkę. Dla młodzieży ważnym aspektem jest możliwość poszerzenia wiedzy z ochrony przeciwpożarowej, nawiązywania nowych kontaktów podczas wycieczek i zawodów sportowo-pożarniczych – podkreślają opiekunowie drużyn pożarniczych – Marcin Jajko i Marcin Wytrych.

/RB/

UDOSTĘPNIJ