Gwiazdą sobotniej imprezy w Moskorzewie był zespół Toporki z Krakowa. Ich koncert zepsuł padający deszcz.

Pierwszy Festiwal przedsiębiorczości w Moskorzewie. Wielki powrót zespołu muzycznego Wert po… 37 latach i koncert grupy Toporki z Krakowa (wideo)

W sobotę, 7 września na placu szkolnym w Moskorzewie odbył się Festiwal przedsiębiorczości – pierwsza taka impreza w powiecie włoszczowskim.

Wzięło w niej udział kilkanaście firm z terenu gminy, które promowały swoje produkty i usługi. Dla wystawców zorganizowano konkurs na najlepszą reklamę.

Wyróżniono pięciu wystawców: Auto-Komis Łukasza Czajkowskiego z Chlewic, Naukę Jazdy Rafała Bielaka z Przybyszowa, firmę budowlaną Łukasza Koprowskiego z Chlewic, a także Koło Gospodyń Wiejskich z Tarnawej Góry oraz Ochotniczą Straż Pożarną z Moskorzewa. Wyróżnieni otrzymali wartościowe nagrody rzeczowe w postaci sprzętu AGD.

Organizatorzy nie zapomnieli również o dzieciach, dla których przygotowano konkurs ze znajomości przedsiębiorczości. Uczestnicy otrzymali plecaki szkolne wraz z wyposażeniem i sprzętem sportowym.

Podczas imprezy plenerowej nie zabrakło też występów artystycznych w wykonaniu między innymi Koła Gospodyń Wiejskich z Tarnawej Góry, zespołu ludowego Moskorzewianie oraz grupy F-Band z Włoszczowy.

Niespodzianką muzyczną był koncert dawnej włoszczowskiej grupy Wert, która po 37 latach zagrała jak za dawnych lat w składzie: Zbigniew Krzysiek, Artur Frączek, Grzegorz Marcinkowski i Marcin Korpus.

Gwiazdą moskorzewskiego festiwalu był zespół disco-polo Toporki z Krakowa, którego koncert zepsuł padający deszcz. Impreza zakończyła się zabawa taneczną z grupą Sextreme z Zawiercia.

Dodatkowymi atrakcjami były wesołe miasteczko dla dzieci, pokazy ratownictwa medycznego w wykonaniu moskorzewskich strażaków oraz przejażdżki konne.

Głównym organizatorem wydarzenia było miejscowe stowarzyszenie wędkarskie Karpik, a współorganizatorami Wiejskie Centrum Kulturalno-Turystyczne w Moskorzewie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Chlewicach.

Imprezę zorganizowano dzięki dofinansowaniu unijnemu pozyskanemu za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Region Włoszczowski w kwocie 50 tysięcy złotych, z czego ponad 34 tysiące przeznaczono na przebudowę sceny plenerowej, a resztę na organizację Festiwalu przedsiębiorczości.

/RB/

 

 

UDOSTĘPNIJ