Nowo powstałe Koło Gospodyń Wiejskich w Tarnawej Górze zorganizowało u siebie udany piknik rodzinny (fot. archiwum KGW).

Pierwszy piknik zorganizowany przez nowo powstałe Koło Gospodyń Wiejskich w Tarnawej Górze

Gospodynie z Tarnawej Góry zorganizowały przy remizie strażackiej rekreacyjny piknik rodzinny. Był to pierwszy zrealizowany przez to nowo powstałe koło projekt dofinansowany z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w ramach Świętokrzyskiego Funduszu Młodych Inicjatyw.

Najwięcej atrakcji przygotowano dla dzieci, między innymi dmuchane zamki, trampolinę, łódeczki na wodzie. Były też ciekawe konkurencje sprawnościowe jak pracowite mrówki, bieg kelnera, tańczące hula-hop, budowanie wieży z megaklocków, czy wyścig arbuzów.

Nie zabrakło też konkursów dla młodzieży i dorosłych, które przyniosły wiele śmiechu i radości na przykład bieg w workach, kręgle na wesoło, wyścig płetwonurków, przeciąganie liny. Chętnych do udziału w zabawach nie brakowało, a nagrody były zachęcające.

Ciekawostką dla dzieci i młodzieży było stoisko prewencyjne Powiatowej Komendy Policji we Włoszczowie. Funkcjonariusze przeprowadzili zajęcia na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie podczas wakacji i prac polowych.

Uczestnicy pikniku mogli również podziwiać wyposażenie wozu strażackiego, który prezentowali druhowie z Moskorzewa. Swoje rękodzieła prezentowali lokalni twórcy. Dużym powodzeniem cieszyła się kawiarenka, gdzie panie z koła serwowały kawę, napoje oraz pyszne ciasta i babeczki własnego wypieku.

Na pikniku gościnnie wystąpił zespół ludowy Moskorzewianie. Panie z Moskorzewa i Tarnawej Góry miały okazję po raz pierwszy wspólnie zaśpiewać i zatańczyć, co sprawiło wszystkim dużo radości. Na scenie zaprezentowali się również najmłodsi, utalentowani wokalnie artyści: Julia Czech, Michał Czech i Martynka Antosiewicz.

W trakcie trwania pikniku odbywał się także Turniej w Tenisie Stołowym o Puchar KGW Tarnawa Góra. Najlepszym tenisistą okazał się miejscowy strażak Artur Andraczko.

Uczestnikom biesiady przygrywał lubiany w Tarnawej Górze zespół muzyczny Sextreme. Gościnnie zaprezentowały się również zespoły Dexter i Herejs-Band. Impreza zakończyła się zabawą taneczną na powietrzu, która trwała do późnych godzin nocnych.

/RB/

UDOSTĘPNIJ