Fot. Pixabay

Pierwszy przypadek koronawirusa we Włoszczowie. Zarażony jest 80-latek. Jego stan jest ciężki

U 80-letniego mieszkańca Włoszczowy stwierdzono w środę koronawirusa. Jego stan jest ciężki. Przebywa w szpitalu zakaźnym w Starachowicach. W jaki sposób się zaraził i kto miał z nim kontakt – to ustalą służby sanitarne. 

Informację o dodatnim wyniku tego pacjenta starosta włoszczowski otrzymał od inspekcji sanitarnej w środę, 29 kwietnia około północy. Dwie godziny później pacjent został przewieziony karetką do szpitala zakaźnego w Starachowicach.

Jak się dowiedzieliśmy, stan 80-latka był ciężki – przebywał pod respiratorem. Na odosobniony oddział szpitala we Włoszczowie trafił we wtorek, 28 kwietnia. 

Nie wiadomo w jaki sposób się zaraził. Nie był za granicą ani na kwarantannie. Inspekcja sanitarna wyjaśnia tę sprawę – mówił starosta Dariusz Czechowski.

To trzeci przypadek koronawirusa na terenie powiatu włoszczowskiego – pierwszy stwierdzono 8 kwietnia w gminie Krasocin, kolejny 18 kwietnia w gminie Moskorzew. Oba przypadki dotyczyły kobiet.

Covid-19 wykryto też u dwóch lekarek ze Śląska, które pracowały we włoszczowskim szpitalu.

Jak mówi dyrektor ZOZ-u Rafał Krupa, obie doktorki czują się obecnie dobrze – u jednej wyszedł nawet negatywny wynik na obecność koronawirusa. Podobnie jak u młodej pacjentki “zero” z gminy Krasocin.  

/RB/

UDOSTĘPNIJ