Najważniejsze w życiu jest zdrowie i bombkę z takim właśnie napisem zawiesił na choince burmistrz Włoszczowy Grzegorz Dziubek (fot. Urząd Gminy Włoszczowa).

Pierwszy w tym roku koncert kolęd we Włoszczowie. Burmistrz ubrał z dziećmi choinkę w życzenia dla miasta, gminy i świata

W czwartkowy wieczór, 12 grudnia we włoszczowskim Domu Kultury miała miejsce doroczna impreza bożonarodzeniowa zorganizowana przez Szkołę Podstawową numer 2. Po raz pierwszy w Domu Kultury.

Mowa o akcji bożonarodzeniowej związanej z ubieraniem przez uczniów i władze gminy choinki w życzenia i marzenia dla świata. Odbył się też piękny koncert kolęd przy niemal pełnej sali widowiskowej słuchaczy. Na scenie wystąpili uczniowie „dwójki”, przedszkolaki z „trójki”, schola parafialna oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta pod batutą Michała Dudkiewicza.

W tym roku zrezygnowano z organizacji tej imprezy w plenerze. Od kilku lat kolędowanie z „dwójką” odbywało się w rynku na Placu Wolności. Ze względu na aurę, dobre nagłośnienie, a przede wszystkim z dbałości o młodych artystów i spełniając prośby ich rodziców, w tym roku ten bożonarodzeniowy akcent przeniesiono do Domu Kultury. I jak się okazało, to był dobry pomysł, o czym świadczyła frekwencja.

To wydarzenie zainicjowane kilka lat temu przez burmistrza Grzegorza Dziubka na stałe wpisało się już w kalendarz grudniowych imprez Włoszczowy. Jego celem jest kultywowanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek oraz integracja mieszkańców. Po koncercie Grzegorz Dziubek podziękował dzieciom i młodzieży za występ, wręczając im słodycze oraz złożył życzenia świąteczne wszystkim obecnym.

Grzegorz Dziubek – burmistrz Włoszczowy

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, to pokój, miłość, radość, oczekiwanie. Starajmy się, aby te święta nie były przysłonięte telewizją, zakupami, tym pędem. Zatrzymajmy się, spójrzmy na tych, którym trzeba podać rękę. Bądźmy życzliwi dla siebie, starajmy się szukać przestrzeni, która nas łączy, a nie dzieli.

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ