Bartłomiej Sienkiewicz na placu budowy we Włoszczowie.

Pierwszy w województwie świętokrzyskim kompleksowy blok mieszkalny powstaje we Włoszczowie. Buduje go 32-latek!

Rozmowa z Bartłomiejem Sienkiewiczem - właścicielem firmy Global Company 24, który buduje blok mieszkalny we Włoszczowie

Od marca buduje Pan blok mieszkalny w sąsiedztwie parafii błogosławionego księdza Józefa Pawłowskiego we Włoszczowie. Skąd pomysł na taką inwestycję?

Bartłomiej Sienkiewicz: Zdecydowałem się na tę inwestycję, ponieważ jest na nią spore zapotrzebowanie w moim mieście, generalnie brakuje mieszkań, a wielu mieszkańców nie stać na zakup działki i wybudowanie własnego domu. Dlatego, wychodząc im naprzeciw, postanowiłem wybudować kompleksowy blok mieszkalny wielorodzinny. Uważam, że lokalizacja jest dobra, na obrzeżach miasta, z dala od ruchliwych ulic, jest tu świeże powietrze, pola i łąki wokół.

 

Co to będzie za blok? Proszę podać więcej szczegółów?

Bartłomiej Sienkiewicz: Będzie to blok wielorodzinny ze 105 mieszkaniami o łącznej powierzchni 6500 metrów kwadratowych. Mieszkania będą mieć powierzchnię od 33 do 200 metrów kwadratowych. Każde będzie posiadało taras bądź balkon. Blok będzie siedmiopiętrowy, wyposażony w dwie windy. Oprócz mieszkań znajdą się w nim również przedszkole i żłobek – oba mogące pomieścić po 60 dzieci, bawialnia, plac zabaw, dwa parkingi – jeden na zewnątrz dla 150 samochodów, drugi podziemny na 60 aut. Na parterze powstanie też sklep wielkopowierzchniowy. Obiekt będzie kompleksowy – wszystko będzie na miejscu.

 

Brzmi interesująco. A jak z cenami mieszkań, które chyba najbardziej interesują potencjalnych nabywców?

Bartłomiej Sienkiewicz: Ceny będą uzależnione od wielkości pomieszczeń oraz kondygnacji i będą wynosić odpowiednio: 3900 złotych za metr kwadratowy mieszkań o powierzchni powyżej 120 metrów oraz od 5000 złotych za mieszkania znajdujące się najwyżej, na ostatniej kondygnacji. Nadmienię, że prowadzimy już przedsprzedaż mieszkań – są w cenie 4600 złotych za metr kwadratowy. Zachęcam gorąco do rezerwacji.

 

No właśnie, jak z zainteresowaniem?

Bartłomiej Sienkiewicz: Na początku było duże. Obecnie – w związku z panującą epidemią – spadło, aczkolwiek cały czas otrzymujemy telefony i odbieramy maile z zapytaniami. Do Świąt Wielkanocnych podpisaliśmy sześć umów z klientami.

 

Ile będzie Pana kosztowała budowa bloku?

Bartłomiej Sienkiewicz: Szacuję, że będzie to koszt około 25 milionów złotych.

 

Proszę wybaczyć dociekliwość, ale skąd tak młody, 32-letni mieszkaniec Włoszczowy weźmie tak olbrzymie pieniądze?

Bartłomiej Sienkiewicz: ?Większość środków finansowych na tę inwestycję mam już zabezpieczonych, resztę pokryję zaciągniętym kredytem deweloperskim – dzięki temu moi klienci będą mieć gwarancję, że inwestycja zostanie zrealizowana. Pyta pan, skąd wziąłem pieniądze – zarobiłem je. Od pięciu lat działam aktywnie w branży budowlanej, zatrudniam obecnie 110 pracowników, a w sezonie – około 600. Prowadzę duże budowy w kraju – obecnie buduję hotel w Warszawie. Wcześniej dużo budów zrealizowałem we Wrocławiu, to jest szkół, galerii handlowych, bloków i osiedli. Prowadziłem inwestycje w Energylandii w Zatorze, gdzie wybudowaliśmy biura oraz płytę pod rollercoastery. Moja firma wykonywała też centra logistyczne w Chęcinach.

 

W takim razie kiedy planuje Pan zakończyć inwestycję we Włoszczowie i oddać ją do użytku?

Bartłomiej Sienkiewicz: Budowę bloku planowałem zakończyć w maju 2021 roku, jednak z uwagi na obecną, trudną sytuację, nie jestem w stanie powiedzieć, czy dotrzymam tego terminu, gdyż nie wiem, co nam przyniesie jutro. Budowę musiałem wstrzymać na jakiś czas. Jeżeli sytuacja się uspokoi, prace zostaną wznowione – blok w stanie deweloperskim chcę zrealizować w dziewięć miesięcy. Jednocześnie chciałbym dodać, że jeszcze w tym roku będę chciał ogłosić przetargi na niektóre usługi budowlane i dać szansę wykazania się lokalnym firmom. Mam tu na myśli między innymi branżę hydrauliczną, elektryczną, tynki maszynowe, czy ogólnie wykończeniówkę.

 

Czyli pracę u Pana znajdzie docelowo wiele osób z naszego terenu, zarówno z branży budowlanej, jak i usługowej.

Bartłomiej Sienkiewicz: Zgadza się. Jeżeli chodzi o branżę budowlaną - nawet 50 osób będzie potrzebnych do wykończenia bloku. Co do późniejszej pracy przy usługach - będzie to od 16 do 20 osób na stałym zatrudnieniu.  

 

Panie Bartłomieju, gdzie można znaleźć więcej informacji na temat realizowanej przez Pana inwestycji?

Bartłomiej Sienkiewicz: Mamy własną stronę internetową www.apartamentywloszczowa.pl, jesteśmy na portalach ogłoszeniowych OLX, GUMTREE, OTODOM. Można kontaktować się z nami dzwoniąc na numer telefonu 600 600 542, lub e-mailowo: biuro@apartamentywloszczowa.pl. Zapraszam państwa serdecznie. Korzystając z okazji chciałbym życzyć wszystkim spokojnych Świąt Wielkanocnych, spędzonych w rodzinnym gronie.


Bartłomiej Sienkiewicz:

W miarę upływu tygodni kwarantanna trwa, a ludzie powoli tracą swoje dochody. Wśród nas mogą być osoby, których po prostu nie stać na codzienne potrzeby. Jeśli martwisz się o to, że ty lub twoje dziecko nie możecie zjeść śniadania lub obiadu, napisz do mnie bez poczucia winy i wstydu. Zrobię co w mojej mocy, aby pomóc. Gotowany posiłek, pudełko płatków, mleko, chleb, cukier, ser, dżem… cokolwiek by nie było. Dołożę wszelkich starań, aby pomóc. Nie czuj się zakłopotany, ponieważ wszyscy czasem potrzebujemy pomocy. Siedzimy w tym razem. Dosłownie. Pisz śmiało na adres e-mail: pomagam@gc24.pl.


 

MATERIAŁ SPONSOROWANY