Dzieci wykonywały wiosenne makijaże swoim mamom (fot. archiwum szkoły).

Piknik rodzinny „Uzależnienia niszczą marzenia” w Seceminie. Udany festyn zorganizowany przez szkołę z okazji święta rodziny

14 czerwca z okazji dnia matki, dziecka i ojca społeczność Szkoły Podstawowej w Seceminie zorganizowała piknik rodzinny pod hasłem „Uzależnienia niszczą marzenia”.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Czas uświetniały uczestnikom występy recytatorskie, teatralne, wokalne i taneczne przygotowane przez uczniów.

Rada Rodziców zadbała o stoisko z ciastami, gorącą kawą i herbatą oraz orzeźwiającą lemoniadą. Klub Seniora oraz Koło Gospodyń Wiejskich Przepióreczka z Żelisławiczek przygotowały potrawy i przekąski, które szybko znikały ze stołów.

Na stoisku „Zdrowego i ekologicznego stylu życia” czekały quizy z nagrodami, edukacyjne plakaty, przygotowane przez uczniów, pielęgniarka, która dbała o pomiar ciśnienia oraz poziomu glukozy we krwi, a także uczennice serwujące zdrowe i pożywne koktajle. Dla smakoszy wakacyjnych uczt był grill z kiełbaskami.

Dzieci pożytkowały swoją energię podczas zabaw z animatorem, na dmuchanej gąsienicy i zamku, a relaksowały się w kąciku, gdzie uczennice starszych klas malowały im twarze i robiły tatuaże brokatowe.

Nie zabrakło także rozmaitych konkursów. Jednym z nich był „Wiosenny makijaż mojej mamy”. Scenę zdobiły prace plastyczne wykonane przez najmłodszych uczniów w konkursie profilaktycznym „Uzależnienia niszczą marzenia”.

Odbyły się też międzypokoleniowe mecze piłki nożnej – chłopcy kontra tatowie i siatkówki – dziewczynki kontra mamy. Rodzinne konkurencje sportowe sprawiały dużo emocji i radości.

Całe przedsięwzięcie uwieńczono pokazem pierwszej pomocy przedmedycznej, przygotowanym przez Ochotniczą Straż Pożarną w Seceminie. Nie zabrakło także funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie, a o porządek dbała szkolna grupa porządkowa Ekopatrol.

/RB/

UDOSTĘPNIJ