Piłka nożna z Hetmanem. Około 300 młodych sportowców z Polski i Ukrainy we Włoszczowie

16 drużyn z Polski i Ukrainy w przedziale wiekowym od 12 do 18 roku życia wzięło udział w cyklu międzynarodowych  meczów i turnieju pod nazwą „Piłka nożna z Hetmanem”.

Mecze rozgrywane były na stadionach we Włoszczowie, Bukowie, Kluczewsku, Małogoszczu a także w Lelowie w województwie śląskim. W zmaganiach piłkarskich uczestniczyli piłkarze Hetmana Włoszczowa, Wiernej Małogoszcz, Bukovii Bukowa, Arki Kluczewsko, Akademii Piłkarskiej Końskie, Lelovii Lelów, Skry Częstochowa oraz drużyny z Ukrainy Athletik Odessa, FK Konotop i FC Nikolajew.

Wszystkie mecze, jak opowiadali organizatorzy, były cenną lekcją i sprawdzianem przed zmaganiami ligowymi dla drużyn występujących w świętokrzyskich rozgrywkach młodzieżowych.

Bardzo emocjonujący był zwłaszcza turniej najmłodszych zawodników z rocznika 2006 i młodszych, podczas którego piłkarze z Włoszczowy zagrali w finale  z rówieśnikami ukraińskiej drużyny FK Konotop i niestety ulegli po trudnym meczu 1:6.Turniej rozgrywany był na pełnowymiarowym boisku piłkarskim ze sztuczną murawą w Lelowie.

Wszyscy młodzi piłkarze z Ukrainy otrzymali pamiątkowe medale ufundowane przez burmistrza Włoszczowy Grzegorza Dziubka. Wydarzenie sportowe zorganizowali: Klub Sportowy Hetman Włoszczowa, Gmina Włoszczowa oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Cykl międzynarodowych meczów piłkarskich miał na celu propagowanie zdrowego trybu życia, rywalizacji sportowej w duchu fair play oraz współpracy między społecznością polską i ukraińską.

/RB/

UDOSTĘPNIJ