Uczestnicy odbioru końcowego drogi powiatowej w Jeżowicach.

Po drodze szutrowej i polnej nie ma śladu. Mieszkańcy Jeżowic cieszą się z nowego asfaltu na końcu wsi

1 czerwca odbył się odbiór końcowy przebudowanego odcinka drogi powiatowej w Jeżowicach w gminie Włoszczowa o długości 1,2 kilometra. Władze powiatu zapowiedziały kontynuację remontu, żeby w niedalekiej przyszłości połączyć Jeżowice z Łachowem.

Inwestycja drogowa kosztowała ponad 410 tysięcy złotych. Sfinansował ją powiat włoszczowski. W ramach zadania wykonano nawierzchnię asfaltową o szerokości 4 metrów z mijankami i zjazdy z kruszywa.

W odbiorze końcowym uczestniczył Zarząd Powiatu, pracownicy starostwa, radni, przedstawiciel wykonawcy oraz mieszkańcy sołectwa, którzy są bardzo wdzięczni władzom powiatu za drogę asfaltową, na którą bardzo długo czekali.

Do tej pory korzystali z drogi szutrowej i polnej, co było dla nich bardzo uciążliwe. Po wielu latach doczekali się wreszcie nawierzchni asfaltowej. Władze powiatu zapowiedziały dalszy remont tej drogi w kierunku Piły Łachowskiej.

Cieszę się, że udało nam się dotrzymać danego słowa i właściciele domów na końcu miejscowości, dzięki nowej drodze nie będą się już czuli jak mieszkańcy drugiej kategorii, o których nikt nie pamięta i nie dba. Mam nadzieję, że w nieodległej przyszłości uda nam się dokończyć przebudowę tej drogi i połączyć Jeżowice z Łachowem drogą asfaltową – powiedział starosta Dariusz Czechowski.

/RB/

Droga w Jeżowicach przed i po remoncie (fot. Starostwo Powiatowe).
UDOSTĘPNIJ