Uroczyste podpisanie umowy w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska w Warszawie (fot. Bartłomiej Dorywalski).

Włoszczowski szpital podpisał umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska na rekordową dotację – 21 milionów złotych

3 sierpnia dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej we Włoszczowie podpisał umowę z kierownictwem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na dofinansowanie w wysokości ponad 21 milionów złotych z przeznaczeniem na termomodernizację budynków szpitalnych.

W wydarzeniu uczestniczyli też poseł ziemi włoszczowskiej Bartłomiej Dorywalski i starosta Dariusz Czechowski.

Po kilku latach starań i napotykanych na drodze problemów długa historia wniosku naszego szpitala znalazła wreszcie szczęśliwy finał i kończy się wielkim sukcesem.

Wniosek szpitala, jak opowiada dyrektor Rafał Krupa, złożony 5 lat temu, dzięki determinacji i otwarciu drzwi przez posła Dorywalskiego, został wyciągnięty z kosza, wrócił i został ostatecznie dofinansowany kwotą ponad 21 milionów złotych (95 procent). To była najwyższa możliwa kwota, jaką mógł uzyskać szpital od funduszu.

Rafał Krupa – dyrektor szpitala

Było to możliwe dzięki dużej determinacji pana posła, dzięki otwarciu przez niego drzwi, bo bez dobrych relacji i kontaktów sami byśmy tego nie zrobili.

 

 

 

Cała inwestycja ma pochłonąć ponad 22,1 miliona złotych z czego 21 milionów to wspomniana dotacja z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a pozostałe 1,1 miliona będzie stanowiła pożyczka z wojewódzkiego funduszu.

Bartłomiej Dorywalski – poseł na Sejm RP

To jest największe dofinansowanie w dziejach naszego szpitala, a sądzę, że również w dziejach powiatu włoszczowskiego. Jest mi niezmiernie miło, że mogłem wspierać działania pana dyrektora Rafała Krupy i całego jego zespołu.

 

Termomodernizacją objętych zostanie w sumie osiem budynków przy ulicy Żeromskiego należących do szpitala (główny, hydrofornia, kotłownia, magazyn odpadów, portiernia, prosektorium, tlenownia oraz warsztaty) o łącznej powierzchni około 15,8 tysiąca metrów kwadratowych.

W obiektach tych zostanie wymieniona stolarka okienna i drzwiowa, zmodernizowane oświetlenie, wyremontowane instalacje centralnego ogrzewania i centralnej wody użytkowej, sieci ciepłowniczych, systemu wentylacji, zamontowana zostanie instalacja fotowoltaiczna i pompa ciepła, powstanie też zintegrowany system zarządzania wszystkimi instalacjami. Wszystko ma być zrobione do czerwca 2024 roku.

Za przyznaną dotację dziękowali kierownictwu osobiście goszczący ostatnio w siedzibie NFOŚIGW poseł Bartłomiej Dorywalski z dyrektorem Rafałem Krupą. Umowa zostanie podpisana między 26 a 28 lipca. Otwarcie ofert przetargowych zaplanowano na 20 lipca.

/RB/

UDOSTĘPNIJ