Krasocińska orkiestra dęta wraz z mażoretkami wywalczyły podwójne wicemistrzostwo Polski podczas ogólnopolskiego festiwalu w Białymstoku (fot. archiwum MOD Krasocin).

Podwójne wicemistrzostwo Polski dla orkiestry dętej i mażoretek z Krasocina

Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Krasocina wraz z zespołem tanecznym Aplauz zajęły dwa drugie miejsca w kraju podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych OSP w Białymstoku. To kolejny ogólnopolski sukces krasocińskich muzyków w ciągu zaledwie jednego miesiąca.

Jubileuszowy, 25. Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych Ochotniczych Straży Pożarnych odbył się w dniach 29-30 czerwca w Białymstoku.

Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Krasocina wraz z zespołem tanecznym Aplauz zdobyła tam drugie miejsce zarówno w konkursie głównym jak i konkursie musztry paradnej.

Nagrody wręczał Waldemar Pawlak, prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. 

Ireneusz Gliściński – wójt gminy Krasocin

“Podwójne wicemistrzostwo Polski nie byłoby możliwe bez ciężkiej pracy muzyków Młodzieżowej Orkiestry Dętej pod kierunkiem Leopolda Kwapisza oraz mażoretek z zespołu tanecznego Aplauz pod kierunkiem Iwony Duszy”.

 

To kolejny ogólnopolski sukces krasocińskich muzyków. Przypomnijmy, że w dniach 14-16 czerwca nasza orkiestra z mażoretkami wywalczyła Grand Prix 47. Ogólnopolskiego Festiwalu Młodzieżowych Orkiestr Dętych w Inowrocławiu.

Krasocińscy muzycy zajęli pierwsze miejsce w musztrze paradnej, drugie w grze w koncercie oraz zdobyli główną nagrodę – Grand Prix dla najlepszej orkiestry festiwalu.

/RB/

UDOSTĘPNIJ