Wielki sukces odniosły w Skarżysku Kamiennej młode siatkarski ze szkoły w Kluczewsku (fot. Tomasz Dębowski).

Podwójny triumf młodych siatkarek z Kluczewska na zawodach wojewódzkich w Skarżysku

Drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Kluczewsku wygrała w dwóch kategoriach podczas turniejów minisiatkówki dziewcząt z cyklu „Świętokrzyskie Mini Volley Cup’ 2019″.

Impreza odbyła się 6 kwietnia w Skarżysku Kamiennej. W zawodach zagrały zespoły w czterech kategoriach wiekowych z całego województwa świętokrzyskiego oraz gościnnie z mazowieckiego i lubelskiego. Tradycyjnie już na tej imprezie nie mogło zabraknąć młodych minisiatkarek ze szkoły w Kluczewsku, które reprezentowało pięć „singielek”, jedna „dwójeczka” i dwie „czwórki”.

Zawodniczki z powiatu włoszczowskiego zaprezentowały się bardzo dobrze w Skarżysku. Bezkonkurencyjna okazała się Kinga Czaińska, która z kompletem pięciu zwycięstw ostatecznie triumfowała w całych zawodach. Świetny wynik osiągnęła debiutantka turniejowa – Daria Barabasz, która z bilansem cztery wygrane i dwie porażki zajęła ostatecznie czwarte miejsce w województwie.

Bardzo dobrze zagrały też pozostałe dziewczyny. Amelia Pura (trzy zwycięstwa i jedna porażka), Emilia Dobrowolska (dwa zwycięstwa i dwie porażki) oraz Amelia Jończyk (jedno zwycięstwo i dwie porażki).

Kinga Czaińska i Amelia Jończyk zagrały także w kategorii „dwójki” i trzeba przyznać, że rywalizując w większości ze starszymi koleżankami, udało im się wygrać aż cztery mecze, co pozwoliło zająć bardzo dobre siódme miejsce w gronie 30 występujących zespołów.

W zmaganiach „czwórek” drużyna Kluczewsko I wygrała wszystkie swoje spotkania i pewnie sięgnęła po końcowy triumf. W finale imprezy dziewczęta pokonały FUN Sport Kielce 15:4. Bardzo blisko awansu do strefy medalowej był drugi zespół z Kluczewska, który przegrał ćwierćfinał z Ćmińskiem 13:15 i ostatecznie zajął piąte miejsce.

MVP Turnieju „Singielek”, czyli najlepszym zawodnikiem została Kinga Czaińska, natomiast w kategorii „czwórki” tytuł ten zdobyła Amelia Mazur.

Szkołę Podstawową w Kluczewsku reprezentowały na zawodach w Skarżysku: Kinga Czaińska, Amelia Jończyk, Amelia Pura, Emilia Dobrowolska, Daria Barabasz, Amelia Mazur, Nina Parzuchowska, Wiktoria Łęcka, Klaudia Synowiec, Natalia Wójcik, Nikola Olczyk, Natalia Toborek, Anna Grabiec i Aleksandra Smoczek. Opiekunem zespołów jest Tomasz Dębowski.

/RB/

UDOSTĘPNIJ