Od lewej: Rafał Pacanowski, Łukasz Karpiński, Dariusz Czechowski, Jarosław Kaleta, Krzysztof Kryś, Mariusz Przyborowski, Zbigniew Koniusz, Zbigniew Matyśkiewicz i Małgorzata Gusta.

Podziękowania od generała policji, posła, wojewody i starosty dla bohaterskiego policjanta, który uratował małego Stasia

Sierżant sztabowy Krzysztof Kryś z włoszczowskiej policji, który uratował życie 2-miesięcznemu chłopcu, został doceniony przez komendanta wojewódzkiego, przedstawicieli parlamentu i samorządów.

3 marca, goszczący po raz pierwszy we Włoszczowie nowy komendant wojewódzki policji w Kielcach generał Jarosław Kaleta podziękował osobiście Krzysztofowi Krysiowi za jego „ponadprzeciętne zaangażowanie w służbie”.

Sierżant sztabowy Krzysztof Kryś z włoszczowskiej policji zasłynął w całym kraju po tym, jak 19 lutego, podczas swojej służby w komendzie, udzielił pomocy 2-miesięcznemu chłopcu, który nie oddychał, ratując mu życie – zobacz.

W spotkaniu, które odbyło się w środę w Starostwie Powiatowym, uczestniczył także wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz, władze samorządowe powiatu oraz komendant powiatowy policji.

Wcześniej w Komendzie Powiatowej Policji sierżantowi Krysiowi pogratulował po raz pierwszy szef świętokrzyskich policjantów. Funkcjonariusz otrzymał także gratulacje z rąk posła na Sejm Bartłomieja Dorywalskiego. Bohaterskiemu policjantowi z Włoszczowy podziękowali również rodzice małego Stasia.

Ale nie tylko sierżanta Krysia wychwalono podczas środowego spotkania w starostwie. Dyrektor Powiatowego Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego Teresa Chudy podziękowała też komendantowi powiatowemu Mariuszowi Przyborowskiemu za jego osobisty udział oraz innych funkcjonariuszy w akcjach honorowego oddawania krwi – tutaj.

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ