Starosta włoszczowski Dariusz Czechowski wręcza kwiaty paniom z okazji ich święta przypadającego w niedzielę.

Pół tysiąca osób na Forum Kobiet we Włoszczowie. Z Krystyną Giżowską zaśpiewali burmistrz i starosta

Ponad 500 osób uczestniczyło Forum Kobiet Powiatu Włoszczowskiego, które zorganizowało w piątek Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne. Gwiazdą wieczoru była Krystyna Giżowska, która w wielkim stylu debiutowała we Włoszczowie. Na koniec była niespodzianka, której się nikt nie spodziewał.

Już po raz 18. Powiatowe Centrum zaprosiło panie na imprezę z okazji Dnia Kobiet. W tym roku pod hasłem „Zawsze razem”. Współorganizatorem wydarzenia było Starostwo Powiatowe oraz Związek Gmin Ziemi Włoszczowskiej.

Na początku samorządowcy rozdali każdej pani po tulipanie z okazji ich święta przypadającego 8 marca. Następnie organizatorzy w osobach starosty Dariusza Czechowskiego i burmistrza Grzegorza Dziubka wręczyli podziękowania i słodkie upominki dla sponsorów i partnerów wydarzenia – jednym z nich była między innymi „Moja gazeta lokalna”, która objęła patronatem medialnym Forum Kobiet.

Podczas imprezy wręczono statuetki sześciu paniom, reprezentującym każdą gminę powiatu, doceniajac ich zaangażowanie w działalność społeczną. Wyróżnienia otrzymały: Edyta Delczyk-Wasela – prezes Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Kluczewsko Od pomysłu do działania, Barbara Rak – przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Mieczynie, Maria Wesoła – prezes Stowarzyszenia Wielu Pokoleń Jesteśmy solą tej ziemi, Teresa Ostrowska – pisarka i poetka z Brześcia, Teresa Kącka – kierownik zespołu ludowego Złoty Kłos z Secemina oraz Beata Klim – sołtys Motyczna i przewodnicząca miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich.

Gwiazdą wieczoru była legenda polskiej estrady, solistka Krystyna Giżowska z Łodzi, która zaśpiewała we Włoszczowie swoje największe przeboje: „Złote obrączki”, „Przeżyłam z tobą tyle lat”, czy „Nie było ciebie tyle lat”. Na bis artystka zaprosiła do wspólnego śpiewu… starostę i burmistrza, co publiczność włoszczowska nagrodziła wielkim aplauzem.

/RB/

 

 

UDOSTĘPNIJ