Orkiestra z mażoretkami z Krasocina zrobiły furorę podczas sobotniego występu w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach.

Pół tysiąca osób na koncercie galowym krasocińskiej orkiestry w Filharmonii Świętokrzyskiej. Nasi artyści zrobili furorę i dali wielkie show

W sobotę, 7 marca Młodzieżowa Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej z Krasocina zorganizowała wielki koncert galowy w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Na imprezę zaproszono około 500 osób. Krasocin rządził tego wieczoru w Kielcach…

Poprzez koncert muzycy chcieli podziękować za wsparcie swoimi rodzinom, bliskim, przyjaciołom, darczyńcom, sponsorom, sympatykom oraz fanom. Pierwsze skrzypce grał kapelmistrz Leopold Kwapisz.

Podczas historycznego występu nie mogło też zabraknąć mażoretek z grupy tanecznej Aplauz, prowadzonej przez choreograf Iwonę Duszę. Publiczność zgotowała artystom owację na stojąco.

Wójt Krasocina Ireneusz Gliściński określił koncert mianem „galaktycznego”.

Jesteśmy z was mega dumni. To jedyna orkiestra dęta w województwie świętokrzyskim, która może taki koncert wykonać na deskach filharmonii. Tylko kilka orkiestr w kraju może to zrobić – podkreślał włodarz gminy, z wykształcenia muzyk, który również występuje z orkiestrą.

Po koncercie każda pani obecna na sali koncertowej filharmonii otrzymała po tulipanie od samorządowców. Po występie odbył się wystawny bankiet z udziałem około 500 zaproszonych gości.

Na imprezę przybyli między innymi dwaj starostowie włoszczowscy, wójt i Rada Gminy Krasocin, komendanci powiatowi policji i straży pożarnej oraz komendant wojewódzki PSP.

Był to drugi koncert naszej orkiestry w kieleckiej filharmonii – ostatni miał miejsce 8 lat temu. Latem tego roku MOD Krasocin będzie świętować 115-lecie powstania, natomiast grupa taneczna Aplauz – 15-lecie.

/RB/

 

 

UDOSTĘPNIJ